Close
logo-samandehi
بسته

10 شطرنج باز برتر مرد

10 شطرنج باز برتر مرد

طبق اطلاعات موجود در سایت خبرگزاری ایسنا, لیست 10 شطرنج باز برتر مرد ایران به شرح زیر است:

۱.الشن مرادی
۲.احسان قائم مقامی
۳.پوریا درینی
۴.پویا ایدنی
۵.اصغر گلی زاده
۶.حسن عباسی فر
۷.سید جواد علوی
۸.همایون توفیقی
۹.مرتضی محجوب
۱۰.پیمان مهاجرین

شطرنج بازان حرفه ای ایران طبق ریتینگ یا همان رتبه شان رتبه بندی می شوند.این ریتینگ و امتیازدهی طبق عملکردشان در مسابقات تعیین می شود پس هر چه شطرنج باز در مسابقاتی با سطح بالاتر شرکت کند شانس بیشتری برای کسب ریتینگ دارد .اما متاسفانه تیم ایران کمتر در چنین مسابقاتی شرکت می کند.
شطرنج بازان برای کسب درجه “استاد بین المللی ” باید ریتینگ بالایی داشته باشند.اهمیت این موضوع اینجاست.

ریتنگ شطرنج بازان برتر ایران

در حال حاضر الشن مرادی احسان قائم مقامی, پوریا درینی درجه ی استاد بزرگی را کسب کردند و در صدر لیست 10 شطرنج باز مرد برتر  ایران هستند.

الشن مرادی در سال 2005 این مقام را کسب کرد و با ریتینگ 2575 در اولین رتبه ی شزرنج بازان ایران است.پس از آن احسان قائم مقامی در رتبه ی دوم است که اولین استاد بزرگ شطرنج ایران می باشد.آقای قائم مقامی در سال 2001 به این مقام دست یافت و اکنون ریتینگ او 2571 می باشد.

پوریا برینی استاد بزرگ جدید کشور ایران با ریتینگ 2515 در رتبه ی سوم قرار دارد که این شطرنج باز جوان برای رسیدن به صدر جدول مسیر سختی را پیش رو دارد.
متاسفانه شطرنج بازان ایران در لیست برترین های جهان کمتر حضور دارند و دلیل این موضوع مشارکت کم انها در مسابقات معتبر جهانی است.امیدواریم در آینده تیم ملی در مسابقات بیشتری شرکت کند و شطرنج بازان ماهر کشورمان افتخار افرینی کنند.

ما این مطلب را برای شما همراهان عزیز تهیه کردیم تا با 10 شطرنج باز  برتر مرد در ایران آشنا شوید.

توضیحات بیشتر را می توانید در این آدرس مشاهده کنید.

منبع : تیم تخصصی اسمارت رنکینگ