Close
logo-samandehi
بسته

۱۰ کشور مرفه جهان

زمان مطالعه این مطلب: ۳ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰ کشور مرفه جهان

10 کشور مرفه در جهان

طبق اطلاعات موجود در موتورهای جستجو لیست ۱۰ کشور مرفه جهان به شرح زیر است:

  1. دانمارک
  2. نروژ
  3. سوئیس
  4. سوئد
  5. فنلاند
  6. هلند
  7. نیوزلند
  8. آلمان
  9. لوکزامبورگ
  10. ایسلند

 

مرفه ترین کشورهای جهان را با شاخص هایی مانند میزان ثروت، رشد اقتصادی، برابری سطح زندگی، سلامت تحصیلات و ویژگی­­های فردی مورد ارزیابی قرار می­دهند. این ارزیابی میان ۱۶۷ کشور دنیا و بر اساس متغیرهای مختلفی انجام شده است. در این مقاله ۱۰ کشور مرفه در جهان به شما معرفی شد. درادامه به توضیح مختصر هریک می­پردازیم. امیدواریم از خواندن آن لذت ببرید.

 

 دانمارک

دلیل انتخاب دانمارک برای این جایگاه، شرایط زندگی، آزادی فردی، سرمایه اجتماعی و دولت کارآمد می­باشد. همچنین دانمارک دومین کشور شاد در دنیا و پنجمین کشور بدون جنگ در دنیاست. کشور دانمارک از لحاظ برابری و رفاه اجتماعی هم رتبه نخست را دارد.

 

 نروژ

به شهروندان خود اهمیت بسیاری می­دهد و مواردی مانند بیمه سلامت و بورسیه های تحصیلی را در اولویت قرار داده است. این کشور به خاطر امید به زندگی، درآمد سالانه و سطح تحصیلات در رتبه دوم قرار دارد.

 

 سوئیس

طبق شاخص توسعه انسانی، سوئیس یکی از کشورهای پیشرفته به حساب می­آید. دولت این کشور بهترین مراقبت­های پزشکی و سلامت را برای شهروندانش در نظر گرفته است. امید به زندگی در این کشور ۸۰.۶ است.

 

 سوئد

رتبه نخست در محیط طبیعی، سوم برای شرایط زندگی و چهارم برای آزادی فردی متعلق به سوئد است. امید به زندگی در این کشور ۸۲.۷ است. نرخ بیکاری در سوئد بسیار پایین و اقتصاد این کشور رقابتی و متنوع است.

 

 فنلاند

مقام دوم برای شرایط زندگی و چهارم برای حاکمیت و دسترسی به بازار و زیرساخت­ متعلق به فنلاند است. علاوه بر این تساوی حقوق شهروندان، تحصیلات و سواد بالا، نرخ پایین بیکاری و زندگی سالم از شاخص­هایی است که فنلاند را در این ارزیابی دارای رتبه کرده است.

 

 هلند

هلند در رتبه ششم قرار دارد. از نظر شرایط زندگی در رتبه دوم و از نظر حاکمیت و دسترسی به بازار و زیرساخت­ها رتبه چهارم را دارد. به علاوه کیفیت زندگی در هلند، سطح بالای تحصیلات و تعادل بین کار و زندگی از امتیازات کشور هلند است.

 

 نیوزلند

به عنوان کشوری با ثبات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی جایگاه هفتم را کسب کرده است. شرایط سیاسی با ثبات در این کشور و دولت بانفوذ باعث ایجاد شرایط اقتصادی ایستایی شده است.

 

 آلمان

قوی ترین اقتصاد اروپا و چهارمین اقتصاد بزرگ جهان است. این کشور به عنوان یکی از مبتکرترین و پیشرفته ترین کشورهای جهان شناخته می­شود. از صادرات آلمان خودرو، دارو، الکترونیک و ماشین آلات می­باشد. همچنین شهروندان آلمانی از امکان پوشش بیمه در سراسر دنیا بهره می­برند که امتیازی بسیار خوب است.

 

 لوکزامبورگ

تولید ناخالص داخلی به سرعت در حال رشد است و این کشور از بالاترین تولید ناخالص دارایی در جهان برخوردار است. لوکزامبورگ کشوری بسیار امن و نرخ جرم و جنایت در آن بسیار پایین است.

 

 ایسلند

به دلیل ثبات اجتماعی و برابری میان مردم، تنش کمی میان طبقات اجتماعی و اقتصادی دارد. ایسلند یکی از امن­ترین کشور­های جهان به­شمار می­رود تا جایی که پلیس در آن سلاح گرم شخصی حمل نمی­کند زیرا به آن احساس نیاز پیدا نمی­کند.

منبع: تیم تخصصی اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *