Close
logo-samandehi
بسته

۱۰ کشور صنعتی جهان

زمان مطالعه این مطلب: ۲ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰ کشور صنعتی جهان

کشورهای صنعتی جهان

طبق اطلاعات موجود در موتورهای جستجو ۱۰ کشور صنعتی جهان که به کشورهای توسعه یافته شهرت دارند، به شرح زیر است:

  1. ایالت متحده آمریکا
  2. ژاپن
  3. آلمان
  4. فرانسه
  5. انگلیس
  6. چین
  7. ایتالیا
  8. کانادا
  9. اسپانیا
  10. کره جنوبی

کشور صنعتی کشوری است که از نگاه فنی به سطح بلند رشد برسد و خودش دارای صنایع تولید کالا باشد.

ایالات متحده آمریکا

این کشور، صنعتی‌ترین کشور جهان است و رشد صنعتی در این کشور از اوایل دهه ۱۸۰۰ میلادی شروع شد. این کشور توسعه یافته یکی از بزرگترین تولید کنندگان در جهان است. آمریکا از اواخر قرن نوزدهم در زمینه تحقیقات علمی و نوآوری‌های عرصه فناوری پیشرو است.

ژاپن

ژاپن سرزمین آفتاب تابان است. این کشور بین دهه ۱۸۸۰ و ۱۹۷۰ از طریق صنعتی شدن به رشد پایدار درآمد سرانه دست پیدا کرد.امروزه ژاپن یک قدرت اقتصادی بزرگ و یک کشور توسعه یافته است. دلیل اصلی رشد کشور ژاپن، سرمایه گذاری داخلی در عرصه صنعت و تولید است.

آلمان

آلمان از نظر موقعیت مکانی در مرکز اروپا قرار دارد. صنعت در آلمان را اغلب در بخش غربی این کشور اروپایی می‌توان دید.صنعت در این کشور بخش‌های مختلفی از جمله ماشین سازی و مهندسی برق، فولاد، آهن، اپتیک و همچنین مواد شیمیایی وجود دارد.

فرانسه

اقتصاد فرانسه دومین اقتصاد اروپاست.تقریبا نیمی از مردم فرانسه شاغل هستند.این بدان معناست که این کشور اقتصاد پویایی دارد. این کشور یکی از اعضای گروه ۷ کشور صنعتی پیشرو است. فرانسه اقتصاد ترکیبی دارد که نهادهای دولتی و نهادهای خصوصی را باهم ترکیب می‌کند.

انگلیس

انقلاب صنعتی در بریتانیا در قرن هجدهم  رخ داد و چهره اقتصاد این کشور را برای همیشه تغییر داد و آن را در زمره کشورهای توسعه یافته قرار داد.این کشور نخستین کشور صنعتی جهان است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ۱۰ کشور صنعتی جهان اینجا کلیک کنید.

منبع : تیم تخصوصی اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *