Close
logo-samandehi
بسته

۱۰ کتاب پرفروش شعر ایرانی

زمان مطالعه این مطلب: ۳ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰ کتاب پرفروش شعر ایرانی

10 کتاب پرفروش شعر ایرانی

طبق اطلاعات موجود در سایت دلگرم لیست ۱۰ کتاب پرفروش شعر ایرانی به شرح زیر است:

 1. ضد: سروده فاضل نظری
 2. کتاب: سروده فاضل نظری
 3. قبله مایل به تو: سروده سید حمیدرضا برقعی
 4. فیض بوک: سروده ناصر فیض
 5. آتایا: سروده علیرضا آذر
 6. حفره ها: سروده گروس عبدالملکیان
 7. پیشامد: سروده کاظم بهمنی
 8. مجموعه شعر هوای تازه: از احمد شاملو
 9. فکر کنم دیشب باران مرا شسته امروز «تو»ام: سروده کامران رسول زاده
 10. کتاب هزار سال دوستت دارم: اثر یارتا یاران

ایرانیان همیشه از طرفداران پر و پا قرص شعر بوده اند. برای مثال دیوان اشعار سعدی یا حافظ در خانه هر ایرانی وجود دارد. با گذشت زمان و پدید آمدن شعر نو با نیما یوشیج، شعر ظاهر جدیدی به خود گرفت با این وجود طرفدارن شعر مدرن کمتر از شعر سنتی نیست. در این مقاله ۱۰ کتاب پر فروش شعر ایرانی را معرفی کردیم. در ادامه به توضیح مختصر هر یک می پردازیم. امیدواریم از خواندن آن لذت ببرید.

 

 1. ضد: سروده فاضل نظری

فاضل نظری متولد ۱۰ شهریور ۱۳۵۸ شاعر، غزل پرداز ایرانی و مدرس دانشگاه است. کتاب ضد چهارمین دفتر شعر فاضل نظری در قالب غزل می باشد. او از نظر سبکی دنبال کننده سبک هندی است. این مجموعه شعر بیش از ۸۵۰۰۰ نسخه فروش داشته است و جز محبوب ترین های بازار شعر در دهه نود بوده است.

 

 1. کتاب: سروده فاضل نظری

کتاب اثر دیگری از فاضل نظری است که انتشارات سوره مهر آن را در سال ۱۳۹۵ منتشر کرد. این اثر ۴۰ غزل خواندنی دارد که به مضامینی همچون عشق، زندگی، دنیا و مرگ پرداخته است.

 

 1. قبله مایل به تو: سروده سید حمیدرضا برقعی

حمیدرضا برقعی متولد ۶ مرداد ۱۳۶۲ در قم است. این مجموعه شعر دومین کتاب شعر اوست که آن را ۲۴ قطعه شعر روانه بازار کرد. اشعار این اثر مضامین آیینی دارد و محتوای آن را موضاعات عاشورا، مهدویت و فاطمی تشکیل داده است.

 

 1. فیض بوک: سروده ناصر فیض

ناصر فیض شاعر و طنزپرداز ایرانی است که در اشعار طنز خود به مسائل اجتماعی و سیاسی جامعه میپردازد. این کتاب حاوی ۷۰ قطعه طنز و قالب کلاسیک می باشد که در سال ۱۳۹۲ انتشارات سوره مهر آن را منتشر کرد.

 

 1. آتایا: سروده علیرضا آذر

کتاب آتایا علیرضا آذر با تیراژ بیش از ۱۷۰۰۰ هزار نسخه برای اولین بار در سال ۱۳۹۲ توانست رضایت مخاطبان را جلب کند. او از شاعران مدرن محبوب معاصر است که در این کتابش از قالب کلاسیک استفاده کرده است. او به قالب های چهارپاره، غزل، مثنویو سپید علاقمند است و در این قالب ها سرودن شعر را دنبال می کند.

 

 1. حفره ها: سروده گروس عبدالملکیان

گروس عبدالملکیان متولد ۱۸ مهر ۱۳۵۸ در تهران است. او دبیر بخش شعر انتشارات نشر چشمه است. او کتاب حفره ها در سال ۱۳۹۰ منتشر کرد. زاویه دید، شخصیت پردازی و صحنه پردازی خاص شاعر باعث شده اشعار سپید آن شکل و شمایل داستان کوتاه را به خود بگیرد.

 

 1. پیشامد: سروده کاظم بهمنی

پیشامد اولین کتاب منتشر شده از کاظم بهمنی شاعر ایرانی است که نشر نیماژ آن را در سال ۱۳۸۹ منتشر کرد. این کتاب شعر حاوی ۳۲ غزل عاشقانه است که ترکیب زیبایی از عاشقانه های سنتی و اشعار رمانتیک امروزی است.

 

 1. مجموعه شعر هوای تازه: از احمد شاملو

احمد شاملو این مجموعه شعر را در سال ۱۳۳۶ سرود. اشعار این کتاب بیشتر بر پایه نیمایی بود و بعد از آن رفته رفته به سپید تبدیل شد. مجموعه شعر هوای تازه در کارنامه ادبی شاملو عنوان غنی ترین اثر شاملو را دارد.

 

 1. . فکر کنم دیشب باران مرا شسته امروز «تو»ام: سروده کامران رسول زاده

کامران رسول زاده متولد ۶ اسفند ۱۳۵۶ است که اولین مجموعه شعرش در سال ۱۳۹۰ توسط نشر مروارید منتشر شد. اشعار آن در قالب شعر سپید و با مضمون عشق است.

 

 1. کتاب هزار سال دوستت دارم: اثر یارتا یاران

این کتاب در ۳۳۰ صفحه رنگی و ۱۳۱ شعر عاشقانه از ۵۳ شاعر ایرانی، از قرن سوم هجری تا به امروز است که توسط نشر دوران منتشر شده است.

منبع: تیم تخصصی اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *