Close
logo-samandehi
بسته

۱۰ کتاب علمی برتر جهان

زمان مطالعه این مطلب: ۴ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰ کتاب علمی برترجهان

10 کتاب علمی برترجهان

طبق اطلاعات موجود در سایت فیدیبو لیست ۱۰ کتاب علمی برتر جهان به شرح زیر است:

 1. تاریخچه زمان اثر استیون هاوکینگ
 2. جهان در پوست گردو اثر استیون هاوکینگ
 3. منشا انواع اثر چارلز داروین
 4. ژن خودخواه اثر ریچارد داکینز
 5. فیزیک ناممکن ها اثر میچیو کاکو
 6. ساعت ساز نابینا اثر ریچارد داکینز
 7. سرگذشت شگفت انگیز حیات روی کره زمین اثر ریچارد داکینز
 8. کتاب طرح بزرگ اثر استیون هاوکینگ
 9. پاسخ های کوتاه به پرسش های اساسی استیون هاوکینگ
 10. پس از نخستین سه دقیقه، حکایت خلقت عالم اثر تانو پادمانابان

در هر سنی که باشید خواندن کتاب های علمی باعث آگاه تر کردن شما درباره دانش و تحولات جامعه میشود و هم آمادگی تان را در برابر مشکلات احتمالی بالا می برد. ما در این مقاله ۱۰ کتاب علمی برتر جهان را معرفی کردیم . در ادامه به توضیح مختصر هر یک می پردازیم. امیدواریم از خواندن آن لذت ببرید.

 

 1. تاریخچه زمان اثر استیون هاوکینگ

به احتمال زیاد تاکنون بارها نام استیون هاوکینگ، فیزیکدان معروف، به گوش تان خورده است. تاریخچه زمان پرفروش ترین کتاب این دانشمند است که آن را در سال ۱۹۸۸ چاپ کرد. محتوای این کتاب درباره بیگ بنگ یا همان انفجار بزرگ و کیهان شناسی است که تلاش می کند تصویر واضح تری از ساز و کار جهان به خوانندگان ارائه کند.

 

 1. جهان در پوست گردو اثر استیون هاوکینگ

کتاب جهان در پوست گردو یکی دیگر از آثار معروف استیون هاوکینگ است که درباره مفاهیم جالبی همچون نسبیت و زمان صحبت می کند. این کتاب از احتمال سفر در زمان، گذشته و آینده حرف می زند و تلاش می کند دید علمی تر و دقیقی از این موضوع به مخاطبان ارائه دهد. جهان در پوست گردو برای همه سنین مناسب و خواندنی است.

 

 1. منشا انواع اثر چارلز داروین

منشا انواع یا خاستگاه گونه ها که بیشتر در ایران شناخته می شود، مشهور ترین اثر چارلز داروین است. او این کتاب را در سال ۱۸۵۹ نوشت و برای اولین بار درباره تکامل و انتخاب طبیعی حرف زد. نویسنده در ۱۲ فصل اصول بنیادین نظریه خود را توضیح می دهد.

 

 1. ژن خودخواه اثر ریچارد داکینز

ریچارد داکینز، نویسنده کتاب، ژن خودخواه را در سال ۱۹۶۷ نوشت که دیدی انتقادی نسبت به کتاب انطباق و انتخاب طبیعی اثر جورج سی ویلیامز بود. نویسنده زیست شناس و استاد دانشگاه آکسفورد در این کتاب از ژن ها می گوید.

 

 1. فیزیک ناممکن ها اثر میچیو کاکو

میچیو کاکو فیزیکدان ژاپنی-آمریکایی است که در دانشگاه های هاروارد، کالیفرنیا و برکلی درس خوانده است. از جذاب ترین و پرفروش ترین کتاب های او، فیزیک ناممکن ها است. او در این کتاب درباره هوش مصنوعی، سفر در زمان، ارتباط با فرازمینی ها و موضوعات دیگر صحبت می کند.

 

 1. ساعت ساز نابینا اثر ریچارد داکینز

ریچارد داکینز در این کتاب نظریه تکامل داروین را تشریح می کند و به طور مفصل، به نقش احتمال و تصادف در این فرایند و انتخاب طبیعی می پردازد. ساعت ساز نابینا با وجود داشتن منتقدین بسیار چه در ایران و چه در جهان استقبال زیادی داشته و توانسه رضایت خوانندگان را جلب نماید.

 

 1. سرگذشت شگفت انگیز حیات روی کره زمین اثر ریچارد داکینز

میتوان گفت یکی از طرفداران سرسخت نظریه تکامل داروین، داکینز است که همیشه در تلاش بوده است این نظریه را با ارائه مدارک و شواهد بسیاری به اثبات برساند. او در این کتاب تشریح فرایند زندگی و زیست روی زمین را با مدارکی مثل یافته های زمین شناسی، زیست شناسی مولکولی، گیاه شناسی، پزشکی و سایر دانش های مرتبط بررسی می کند.

 

 1. کتاب طرح بزرگ اثر استیون هاوکینگ

طرح بزرگ یکی دیگر از کتاب های استیون هاوکینگ است که با همکاری لئونارد ملودینو نوشته و در سال ۲۰۱۰ منتشر شد. این کتاب سعی می کند با کمک نظریات علمی مانند مکانیک کوانتومی و نسبیت، درباره منشا جهان صحبت کند.

 

 1. پاسخ های کوتاه به پرسش های اساسی استیون هاوکینگ

پاسخ های کوتاه به پرسش های اساسی آخرین کتاب استیون هاوکینگ است که در اکتبر سال ۲۰۱۸ و چندماه پس از درگذشت این فیزیکدان منتشر شد. او در این کتاب تعدادی از اسرار بزرگ جهان را نشانه رفته و تلاش کرده از زبان علم به آن ها پاسخ دهد.

 

 1. پس از نخستین سه دقیقه، حکایت خلقت عالم اثر تانو پادمانابان

تانو پادمانابان کیهان شناس هندی و فیزیکدان نظری است که نزدیک به ۳۰۰ مقاله در مجلات معتبر علمی چاپ کرده است. او در این اثر تکامل کیهان و شکل گیری ستارگان و کهکشان ها را توضیح داده است.

 

منبع: تیم تخصصی اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *