Close
logo-samandehi
بسته

۱۰ کتاب برتر فلسفی

زمان مطالعه این مطلب: ۳ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰ کتاب برتر فلسفی

10 کتاب برتر فلسفی

طبق اطلاعات موجود در سایت کافه بوک لیست ۱۰ کتاب برتر فلسفی به شرح زیر است:

 1. دنیای سوفی
 2. بار هستی
 3. تسلی بخشی های فلسفه
 4. راز فال ورق
 5. مسئله ی اسپینوزا
 6. عدالت
 7. در باب حکمت زندگی
 8. فلسفه ای برای زندگی
 9. کار
 10. اسطوره سیزیف

 

انتخاب یک کتاب فلسفی خوب می تواند هم تفریح مناسبی برایتان باشد و اوقات فراغتتان را پر کند و هم با این روش می توانید با دیدگاه بسیاری از فیلسوفان آشنا شوید. اما اگر کسی بدون شناخت کافی، صرفا بخواهد مطالعه ای در این زمینه داشته باشد ممکن است دچار سردرگمی شود. ما در این مقاله ۱۰ کتاب برتر فلسفی را به شما معرفی کردیم. در ادامه به توضیح مختصر هر یک می پردازیم. امیدواریم از خواندن آن لذت ببرید.

 

 1. دنیای سوفی

این کتاب داستانی درباره تاریخ فلسفه است. یوستین گردر، مفاهیم فلسفی و انتزاعی را در قالب داستان بیان می کند. بنابراین شما با کتاب سنگین و پر از اصطلاحات فلسفی روبرو نیستید و می توانید از خواندن رمانی فلسفی لذت ببرید.

 

 1. بار هستی

این کتاب درباره زندگی هنرمندان و روشنفکران چکسلواکی پس از بهارپراگ، یعنی پس از حمله اتحاد شوروی می پردازد. عقیده نویسنده بر این است که زندگی همچون خطی مستقیم است، بدون تکرار. بنابراین تشخیص خوب از بد و قضاوت درباره رفتارهای دیگران کاری بیهوده است.

 

 1. تسلی بخشی های فلسفه

کتاب تسلی بخشی های فلسفه شامل ۶ بخش است که هر بخش در مورد یک فیلسوف و یک راه حل در مواجهه با مشکلی در زندگی است. برای مثال اولین بخش: تسلی بخشی در مواجهه با عدم محبوبیت، سقراط

 

 1. راز فال ورق

یوستین گردر در این کتاب اصلی ترین پرسش های انسان را مانند از کجا آمده ایم؟ چه کسی هستیم؟ و رابطه بین خدا و مخلوق، جایگاه انسان و … را فقط در مکالمات ساده بین پدر و پسری به تصویر می کشد. اگر به فلسفه علاقمندید ولی از بحث های فلسفی عاجزید، این کتاب مناسب شما است.

 

 1. مسئله ی اسپینوزا

باروخ اسپینوزا، فیلسفوی هلندی و از زمینه سازان نقد مذهبی بود. در حالی که همه فکر می کردند او در آینده خاخام خواهد شد، در نهایت او شروع به قضاوت فلسفی آموزه های یهود می کند. بنابراین او از سوی جامعه یهود تکفیر و طرد می شود.

 

 1. عدالت

مایکل سندل، نویسنده این کتاب، عدالت را از دیدگاه های مختلفی همچون بیشینه سازی رفاه، محترم شمردن آزادی، پرورش فضیلت برای اندیشیدن عدالت مورد بررسی قرار می  دهد.

 

 1. در باب حکمت زندگی

به طور کلی نثر و نوشته های شوپنهاور متن روان و ساده ای دارد و خوانندگان می توانند به راحتی با آن ارتباط نزدیکی برقرار کنند. او در این کتاب از فلسفه ای می گوید که آدمی را به سمت سعادت سوق می دهد که این سعادت را به طور دیگری برای ما بازگو می کند.

 

 1. فلسفه ای برای زندگی

تاکید نویسنده در این کتاب این است که انسان باید در زندگی بر اساس یک فلسفه بر اساس فلسفه رواقیون که بنیانگذار آن زِنون کیتیومی است، زندگی کند. چون بدون داشتن یک فلسفه خاص ممکن است بد زندگی کنیم.

 

 1. کار

دغدغه اصلی لارس اسوندسن نویسنده کتاب کار، معنای کار مخصوصا از بعد اگزیستانسیالیستی است که به خواننده کمک می کند تا از دیدگاهی متفاوت و جدید به موضوع کار نگاه کند. نویسنده با گذری بر فلسفه، تاریخ و ادبیات می کوشد تصاویری از ابعاد متنوع کار را نشان دهد.

 

 1. اسطوره سیزیف

آلبرکامو سه گانه ای به نام پوچی با عناوین: بیگانه، کالیگولا و اسطوره سیزیف دارد. در دو کتاب اول ما صرفا شاهد تجربه احساس پوچی به واسطه شخصیت های داستان هستیم. اما در کتاب اسطوره سیزیف  کامو به مفهوم پوچی می پردازد. بعد از خواندن این کتاب ما بهتر می توانیم رفتارهای شخصیت های کتاب های بیگانه و کالیگولا را درک و تحلیل کنیم.

 

منبع: تیم تخصصی اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *