Close
logo-samandehi
بسته

۱۰ کتاب برتر خودشناسی

زمان مطالعه این مطلب: ۳ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰ کتاب برتر خودشناسی

10 کتاب برتر خودشناسی

طبق اطلاعات موجود در سایت رایکو لیست ۱۰ کتاب برتر خودشناسی به شرح زیر است:

 1. کتاب نمی گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد
 2. کتاب هنر و علم خودشناسی
 3. کتاب آزمون خودشناسی بانوان
 4. کتاب خودشناسی با روش یونگ
 5. کتاب ارزش خود را بدانید
 6. کتاب کیمیاگر
 7. کتاب خودت باش دختر
 8. کتاب زندگی تان را با افکار خودتان خلق کنید
 9. کتاب تخت خوابت را مرتب کن
 10. کتاب خودت را به فنا نده

روانشناسان خودشناسی را یکی از سودمند ترین دانش ها معرفی می کنند. چرا که اگر خودمان را بشناسیم یعنی به نقاط ضعف و قوت خود آگاهیم، می توانیم احساسات مان را بشناسیم و آن ها را از هم تفکیک کنیم. خواندن کتاب های خودشناسی در این راه به ما کمک می کند تا خود درونی مان را بشناسیم. در این مقاله ۱۰ کتاب برتر خودشناسی را معرفی کردیم. در ادامه به توضیح مختصر هر یک می پردازیم. امیدواریم از خواندن آن لذت ببرید.

 

 1. کتاب نمی گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد

ما در طول روز با افراد مختلفی از جمله پدر، مادر، خویشاوندان یا همکران در تعامل هستیم. توجه به این نکته ضروری است که باورهای نادرستی که باعث می شود دیگران اعصاب مان را به هم بریزند را یاد بگیریم و راهکارهایی برای رفع این باورها را در نظر بگیریم که به تغییر شرایط زندگی ما کمک می کند.

 

 1. کتاب هنر و علم خودشناسی

نویسنده این کتاب پیتر هالینز در این کتاب از انواع تیپ های شخصیتی و نظریه روانشناسان مختلف، مطالبی را ارائه کرده است. در بخش دیگری از کتاب از تاثیر ترتیب تولد فرزندان در رشد شخصیت آن ها صحبت کرده است.

 

 1. کتاب آزمون خودشناسی بانوان

مخاطب اصلی این کتاب جی شینودا بانوان هستند. او در کتابش راه های شناخت احساسات درونی و غریزی را می آموزد. این کار به بانوان کمک می کند تا بتوانند احساسات خود را کنترل کنند و استعدادهای خویش را پرورش دهند.

 

 1. کتاب خودشناسی با روش یونگ

کارل گوستاو یونگ، روانشناس، نظریه هایی مبنی بر خودشناسی ارائه داده است و مایکل دانیلز، نویسنده این اثر، تکنیک هایی را با توجه به این نظریات معرفی نموده است. انجام این تکنیک ها به شما کمک می کند تا بتوانید خود درونی تان را بشناسید.

 

 1. کتاب ارزش خود را بدانید

جول اوستین نویسنده و کشیش ارشد اعتقاد دارد برای رسیدن به موقعیت های بهتر باید خود را در اولویت بگذاریم و ارزش درونی مان را کشف کنیم. این کتاب خودشناسی به شما نشان می دهد که ارزشمند دانستن خود چگونه بر زندگی تان تاثیر گذاشته و شما را به موفقیت می رساند.

 

 1. کتاب کیمیاگر

کیمیاگر داستانی الهام بخش درباره خودشناسی و تاثیر آن در تحقق آرزوهاست. داستان درباره چوپان جوان اسپانیایی است که برای یافتن گنج دنیوی زادگاه خود را ترک می کند. اما در این سفر به حقایقی پی می برد و با شناخت خود، رویاهایش را دنبال می کند.

 

 1. کتاب خودت باش دختر

کتاب خودت باش دختر در سال ۲۰۱۸ رکورد فروش آمازون و نیویورک تایمز را به خود اختصاص داد. این کتاب پیام های امیدبخش و مهمی برای افزایش اعتماد به نفس را در خود دارد.

 

 1. کتاب زندگی تان را با افکار خودتان خلق کنید

دکتر وین دایر، نویسنده کتاب، اعتقاد دارد هر آن چه که انسان در طول زندگی خود تجربه می کند، حاصل از افکار خودش است. پس شناخت این افکار و تمرکز بر روی بهتر ساختن آن ها باعث می شود به نتایج خیلی خوبی دست یابید.

 

 1. کتاب تخت خوابت را مرتب کن

ویلیام اچ مک ریون، نویسنده این کتاب در ۱۰ فصل برایتان شرح میدهد که چگونه هر چیز کوچکی مانند مرتب کردن رختخواب می تواند رضایت درونی تان را افزایش دهد.

 

 1. کتاب خودت را به فنا نده

هنگامی که درگیر استرس و تنش زیادی هستید ممکن است با خود بگویید من به درد نخور هستم یا از این قبل جملات. در این مرحله ممکن است این خودگویی ها را باور کنید و در مقابلشان تسلیم شوید. در این کتاب شما یاد می گیرید چگونه از این خودگویی ها به نفع خودتان استفاده کنید و به مقابله با استرس بپردازید.

منبع: تیم تخصصی اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *