Close
logo-samandehi
بسته

۱۰ نقاشی معروف جهان

زمان مطالعه این مطلب: ۲ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰ نقاشی معروف جهان

نقاشی برتر جهان

طبق اطلاعات موجود در موتورهای جستجو لیست ۱۰ نقاشی معروف جهان به شرح زیر است:

  1. نقاشی معروف مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی

  2. نقاشی دختری با گواره مروارید اثر یوهانس ورمیر

  3. نقاشی شب پر ستاره اثر ونسان ونگوک

  4. نقاشی مادر ویسلر اثر جیمز ابوت مک نیل ویسلر

  5. پرتره آرنولفینی اثر یان وان آیک

  6. نقاشی توماس شکاک اثر کاراواجو

  7. تابلوی نقاشی  ندیمه اثر دیه‌گو ولاسکوئز

  8. نقاشی مدرسه آتن اثر رافائل

  9. نقاشی جیغ اثر ادوارد مونک

  10. نقاشی تداوم حافظه اثر سالدوادور دالی

نقاشی معروف مونالیزا

معروف ترین اثر نقاشی دنیا مونالیزاست. تقریبا تمام کسانی که حتی کمترین آشنایی با آثار هنری دارند، این اثر را می‌شناسند. این نقاشی زیبا و اسرار آمیز در بین سال‌های ۱۵۰۳ تا ۱۵۱۷ توسط داوینچی خلق شد.این نقاشی به جز در زمینه هنر در سایر زمینه ها از جمله روانشناسی و آناتومی نیز حائز اهمیت است بطوری‌که فروید روانشناس برجسته اتریشی در مورد این اثر مطالب زیادی نوشته است.  داستان‌ها، سوالات و شایعات بسیاری در مورد این اثر وجود دارد.سوالاتی از جمله اینکه این چهره کیست؟ آیا شخصی حقیقی است یا زایده افکار و تخیلات نقاش است و دلیل این آرامش مروز و لبخند اسرارآمیز چیست؟…

دختری با گوشواره مروارید

این اثر، نقاشی هنرمند بزرگ هلندی یوهانس ورمیر است.این نقاشی در دوران خود بسیار مدرن محسوب می‌شد و حالتی عکس گونه دارد. این موضوع باعث شد که مسئله ای بین هنرشناسان مطرح شود. برخی از هنرشناسان معتقدند او از یک دوربین عکاسی ابتدایی استفاده کرده است. این نقاشی نماینده یکی از ژاندرهای بسیار پیچیده و خاص نقاشی هلندی و همچنین باروک فلاندی به نام ترونی می‌باشد. این اثر با استفاده از خصوصیات فنی و تکنیکی در تلاش برای انتقال احساسات صورت به بیننده است. به عبارتی این سبک نقاشی، حالات درونی و روانشناختی انسان را منتقل می‌کند.

نقاشی شب پر ستاره

این نقاشی اثر یکی از پر حاشیه‌ترین خالق آثار هنری جهان، ونگوک است.این اثر معروف‌ترین نقاشی این هنرمند هلندی است که در بیمارستان روانی به تصویر کشیده است. نقاشی شب پر ستاره دارای حرکات مواج و سرگیجه آور است.این نقاشی آسمان شب را با حالت چرخشی با ضرب قلم‌های دیوانه وار به تصویر کشیده شده است.ظاهرا دلیل خلق این اثر ترس ونگوک از هیبت و عظمت طبیعت بوده است.

برای آشنایی بیشتر با ۱۰ نقاشی معروف جهان اینجا کلیک کنید.

تیم تخصصی ما: اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *