Close
logo-samandehi
بسته

۱۰ مکان دیدنی پاریس

زمان مطالعه این مطلب: ۵ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰ مکان دیدنی پاریس

طبق آمار موجود در موتورهای جستجو ۱۰ مکان دیدنی پاریس به شرح زیر می‌باشد:

۱-برج ایفل

۲-کلیسای نوتردام پاریس

۳-معبد پانتئون پاریس

۴-موزه لوور پاریس

۵-موزه انولید پاریس

۶-موزه هنرهای زیبا پاریس

۷-کاخ ورسای

۸-کاخ اُپرا گارنیه

۹-قلعه کونسیرژری

۱۰-باغ لوکزامبورگ پاریس

۱-برج ایفل

برجی فلزی در میدان شان دو مارس و در کنار رود سن  در شهر پاریس واقع است. برج ایفل که زمانی بلندترین سازهٔ جهان شناخته می‌شد، امروزه به عنوان نماد فرانسه شناخته می‌شود، پربازدیدترین بنای جهان و یکی از شناخته‌شده‌ترین بناها در دنیا  میباشد.ساخت برج ایفل در سال ۱۸۸۷ آغاز و در ۳۱ مارس ۱۸۸۹ به پایان رسید. در آغاز برج ایفل برای نمایشگاه جهانی و به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شد.

۲-کلیسای نوتردام پاریس

یکی از مهم‌ترین و شناخته‌شده‌ترین اماکن دیدنی پاریس، کلیسای نوتردام است. ساخت کلیسای نوتردام بیش از دو قرن طول کشید و عملیات ساخت آن در سال ۱۳۴۵ میلادی به پایان رسید. یکی از مهم‌ترین دلایل تمایز کلیسای نوتردام با سایر کلیساها، وسعت آن بوده است. اما در حال حاضر کلیساهایی بزرگتر از نوتردام در فرانسه وجود دارد.اما دیگر دلیل اهمیت این کلیسا، استفاده از معماری گوتیک در ساختار آن است. علاوه بر این وجود تعداد زیادی مجسمه چوبی و سنگی در بیرون کلیسا، از نکات تمایز آن به شمار می‌آید.

۳-معبد پانتئون پاریس

معبد پانتئون پاریس در بخش تاریخی منطقه لاتین واقع شده است. این کلیسای قدیمی که متعلق به یکی از فرقه‌های پاریس است، از زمان انقلاب فرانسه به محل خاکسپاری برخی چهره‌های بزرگ جمهوری اختصاص پیدا کرده است دفن‌شدگان در این ساختمان می‌توان از این افراد نام برد:ولترژان ژاک روسوژوزف لویی لاگرانژویکتور هوگوماری فرانسوا سعدی کارنوامیل زولاپیر کوریماری کوریآندره مالروالکساندر دوما (پدر)اونوره گابریل ریکوتی، کنت دو میرابوپانتئون در زمان لویی پانزدهم و توسط معمار معروف آن زمان «ژاک ژرمن سوفلو» ساخته شده است. سوفلو در ساخت این بنا از معماری یونان و روم باستان الهام گرفته است. نام کلیسا نیز از روی نام پانتئون شهر رم انتخاب شده است.

۴-موزه لوور پاریس

این موزه یکی دیگر از پربازدیدترین مکان های دیدنی پاریس است و گنجینه‌ای کم‌نظیر از آثار تاریخی و هنری جهان است و از چندین بخش مختلف تشکیل شده است که به تاریخ و هنر کشورها و ملت‌های مختلف می‌پردازد. از جمله این بخش‌های می‌توان به مصر باستان، یونان و روم باستان، شرق نزدیک (خاور نزدیک شامل کشورهای شرق آسیا)، هنر اسلامی، تابلوهای نقاشی، مجسمه‌ها و تندیس‌ها و هنرهای دکوراتیو (هنرهای تزئینی) اشاره کرد.اما یکی از مشهورترین سالن‌های لوور، سالن ایران است. این سالن تعداد زیادی از آثار تاریخی دوران باستان ایران را به نمایش می‌گذارد. از مهم‌ترین آثاری که در سالن ایران وجود دارد، نقش برجسته‌های تخت جمشید روی سنگ‌های رنگارنگ است.

۵-موزه انولید پاریس

موزه انولید (لزنولید)، موزه جنگ فرانسه است. این موزه به دستور لویی چهاردهم در قرن هفدهم میلادی ساخته شده است. در این موزه یادگارهای متفاوت و رنگارنگی از جنگ‌های مختلف فرانسه جمع‌آوری و نگه‌داری می‌شوند.نمای بیرونی موزه انولید بسیار زیبا و مجلل است. در بالای این ساختمان یک گنبد بزرگ و باشکوه ساخته شده است. درست در زیر این گنبد، ناپلئون بناپارت به خاک سپرده شده است.

۶-موزه هنرهای زیبا پاریس

موزه هنرهای زیبا از دیگر مکانهای دیدنی پاریس است. ساختمان این موزه که کاخی کوچک و یادگاری از معماری قرن نوزده است، در خیابان شانزه لیزه واقع است. آثار موزه هنرهای زیبا، چشم‌انداز وسیعی از هنرهای زیبا را به نمایش می‌گذارد. در این موزه در مجموع ۱۳۰۰ اثر هنری در رشته‌های مجسمه‌سازی، نقاشی، اشیا هنری وغیره یافت می‌شود.در موزه هنرهای زیبا، مجموعه‌های عتیقه و قرون وسطایی در کنار آثار رنسانس فرانسوی و ایتالیایی و همچنین نقاشی‌های فنلاندی و هلندی در معرض دید عموم است. باغ ساختمان موزه هم بسیار زیبا و سرسبز است و بر جذابیت‌های این فضا می‌افزاید.

۷-کاخ ورسای

یکی از لوکس‌ترین و شیک‌ترین مکان های دیدنی پاریس، کاخ ورسای است. البته این کاخ بسیار زیبا در اطراف پایتخت واقع است نه در خود پاریس. کاخ ورسای محل زندگی سه تن از پادشاهان بوربون فرانسه یعنی لوئی چهاردهم، لویی پانزدهم و لویی شانزدهم بود. (بوربون‌ها آخرین خاندان‌ سلطنتی فرانسه قبل از انقلاب بودند و با نماد گل زنبق می‌شناختند.)معماری زیبا و هارمونی قابل توجه آن، از مهم‌ترین ویژگی‌های کاخ ورسای است. در این کاخ آپارتمان‌ها و سالن‌های متعددی وجود دارد که بسیار جذاب تزئین شدند. استفاده از طرح‌های یکسان در مبل، پرده و دیوار و وسایل لوکس از جمله تزئینات آپارتمان‌هاست. سالن‌ها هم با سقف‌های بلند و دیوارهایی که بسیار زیبا نقاشی شده‌اند، به مجلل شدن این کاخ کمک می‌کند.

۸-کاخ اُپرا گارنیه

اپرا گارنیه کاخ است، اما نه کاخی برای زندگی پادشاهان بلکه محلی به منظور اجرای نمایش و موسیقی. اپرا گارنیه یکی از بزرگترین شاهکارهای معماری قرن نوزدهم و از جذاب ‌ترین دیدنی های پاریس است. کاخ اپرا گارنیه در زمان ناپلئون سوم به منظور اجرای نمایش تئاتر، رقص و موسیقی ساختند.

۹-قلعه کونسیرژری

قلعه کونسیرژوری از دیگر دیدنیهای شهر پاریس است. ساخت این قلعه از قرن دهم میلادی شروع و تا قرن چهاردهم تکمیل گردید. قلعه در ابتدا کاخی سلطنتی بود که در ادامه به زندان تغییر کاربری پیدا کرد. این قلعه یکی از بهترین قلعه‌های دوران قرون وسطی است.علاوه بر این قلعه کونسیرژوی از ساختمان‌های مهم در دوران انقلاب فرانسه به شمار می‌آمد. زندانیانی که قرار بود اعدام شوند، پیش از اجرای حکم روزهایشان را در این زندان سپری می‌کردند. علاوه بر این دادگاه‌های انقلاب هم در همین ساختمان برپا می‌شد.

۱۰-باغ لوکزامبورگ پاریس

یکی از محبوب‌ترین جاذبه های گردشگری پاریس، باغ لوکزامبورگ است. این باغ که در قرن هفدهم میلادی ساخته شد، طراحی بسیار زیبا و بی‌نظیری دارد. اصلی‌ترین شاخصه باغ لوکزامبورگ استخر یا حوض بسیار بزرگ آن است؛ استخری هشت‌ضلعی که با یک چشمه آب پر می‌شود. وجود یک سری از مجسمه‌های سنگی و گلدان‌هایی بسیار زیبا فضای اطراف استخر را تماشایی‌تر می‌کند. این بخش از پارک به خوبی معرف سبک و سیاق فرانسوی کلاسیک است.پارک لوکزامبورگ نه تنها محل رفت و آمد گردشگران است، بلکه پاریسی‌ها هم برای استراحت و پیک‌نیک به این پارک می‌روند. نمایش عروسکی از محبوب‌ترین سرگرمی‌هایی است که برای کودکان در باغ لوکزامبورگ اجرا می‌شود.

منبع:تیم تخصصی اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

۳/۵ - (۲ votes)

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *