Close
logo-samandehi
بسته

۱۰ مرکز برتر آموزش خلبانی در ایران

زمان مطالعه این مطلب: ۳ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰ مرکز برتر آموزش خلبانی در ایران

10 مرکز برتر آموزش خلبانی در ایران

طبق اطلاعات موجود در سایت Science alert لیست ۱۰ مرکز برتر آموزش خلبانی به شرح زیر است:

  1. مرکز آموزش خلبانی ایران
  2. آرتا کیش
  3. ایران هما
  4. مرکز معراج
  5. آی آر ارتش
  6. پارسیس
  7. مرکز آموزش مجازی فنون هوائی
  8. دانش پژوهان هوانوردی ۱۱۰
  9. خلبان پارسی
  10. بوتیا ماهان

اغلب مردم شغل خلبانی را شغلی حرفه ای یا دهان پر کن معرفی می‌کنند اما باید توجه داشت مهارت مدیریت بحران با حفظ خونسردی از مهم‌ترین و حتی شاید سخت‌ترین ویژگی یک خلبان باشد. در این مقاله ۱۰ مرکز آموزش خلبانی را به شما معرفی کردیم. در ادامه به توضیح مختصر هر یک می‌پردازیم. امیدواریم از خواندن آن لذت ببرید.

 

۱. مرکز آموزش خلبانی ایران

مرکز آموزش خلبانی ایران در سال ۲۰۰۸ تاسیس گردید که با هدف آموزش خلبانی و پرواز شروع به فعالیت کرد. این مرکز در ایران و حتی آسیا به عنوان یکی از قطب‌های آموزش خلبانی و پرواز شناخته می‌شود‌.

 

۲. آرتا کیش

میتوان یکی از باسابقه ترین و قدیمی ترین مراکز آموزش خلبانی در خاور میانه را آرتا کیش نام برد. این مرکز در سال ۱۳۸۱ با مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری با ۶ فروند هواپیمای آموزشی شروع به فعالیت کرد.

 

۳. ایران هما

مرکز آموزشی هما زیر مجموعه شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران است که مسئول برگزاری دوره‌های آموزشی کارکنان هواپیمایی را بر عهده دارد. همچنین این مرکز دوره‌های آموزش مهمانداری یاتا و کالاهای خطرناک را با گواهی بین‌ المللی ارائه می‌کند.

 

۴. مرکز معراج

مرکز آموزش خلبانی معراج موسسه ای حقوقی است که در سال ۱۳۸۴ با سرمایه گذاری بخش خصوصی تاسیس شد. سایت‌های پروازی این شرکت در فرودگاه خدمات ویژه قزوین و فرودگاه بین المللی رشت می باشند.

 

۵. آی آر ارتش

سایت نظامی آی آر ارتش در مرداد سال ۱۳۹۱ با هدف بالا بردن معلومات نظامی راه اندازی شد. این مجموعه کاملا خصوصی است و به ارگان خاصی تعلق ندارد.

 

۶. پارسیس

مرکز آموزش هوانوردی پارییس با همت احمد رحمانی و مرحوم خلبان مجید یوسفی مهر در سال ۱۳۸۹ تاسیس گردید. این مرکز ۷۳ فارغ التحصیل داشته که حدود ۹۰ درصد آن‌ها در شرکت‌های هواپیمایی و یا غیره مشغول به فعالیت هستند.

 

۷. مرکز آموزش مجازی فنون هوائی

مرکز آموزش مجازی فنون هوائی تنها مرکز آموزشی مجازی است ک در سال  ۱۳۹۰ تاسیس شد.

 

۸. دانش پژوهان هوانوردی ۱۱۰

کاپیتان هومان صالحی شفا، خلبان نیروی دریایی، و مهندس کرمعلی شیرازی، کارشناس مراقبت پرواز، اقدام به تاسیس مجموعه ای برای انتقال تجارب خود کردند. این مجموعه که دانش پژوهان هوانوردی ۱۱۰ نام دارد در سال ۱۳۸۱ تاسیس شد.

 

۹. خلبان پارسی

گروهی از دانشجویان خلبانی در سال ۱۳۸۷ اقدام به راه اندازی سایت خلبان پارسی نمودند. راه اندازی این سایت به زبان فارسی و انگلیسی جهت مطرح کردن نام صنعت هوایی ایران به جهانیان می‌باشد.

 

۱۰. بوتیا ماهان

مرکز آموزش خلبانی بوتیا ماهان با هدف آموزش نسل جوان با ۴ فروند هواپیمای آموزشی شروع به فعالیت کرد. حال با گسترش مراکز آموزش و توسعه ناوگان پروازی خود از ۶ فروند به ۱۰ فروند رسانده است.

منبع: تیم تخصصی اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *