Close
logo-samandehi
بسته

۱۰ لیگ برتر فوتبال جهان

زمان مطالعه این مطلب: ۵ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰ لیگ برتر فوتبال جهان

10 لیگ برتر فوتبال جهان

فوتبال یکی از محبوب ترین ورزش ها در بیشتر کشورهای جهان است . در این مقاله میخواهیم ۱۰ لیگ برتر فوتبال جهان را بررسی کنیم:

۱.لیگ انگلیس(English premier League)

۲.بوندس لیگا آلمان (Bundesliga)

۳.لالیگا اسپانیا(La Liga)

۴.لیگ اوکراین(ukrainian premier League)

۵.لیگ هلند(Eredivisie)

۶.لیگ مکزیک(MX Liga)

۷.لیگ آرژانتین(Argentine primera)

۸.لیگ برزیل(Brasileirao)

۹.سری آ ایتالیا(Serie A)

۱۰.لیگ آمریکا(Major League Soccer)

قدمت فوتبال به چندین سده پیش از میلاد و به کشور چین برمیگردد که به تدریج در روم و یونان نیز رواج می یابد .فوتبال مدرن امروزی هم در قرن ۱۹ ام توسط انگلستان شکل گرفت و به مرور طرفداران زیادی در اغلب کشور های جهان یافت .

آمارهای بسیار زیادی وجود دارد که امروزه می توانیم براساس آنها لیگ های کشور های جهان را با یکدیگر مقایسه کنیم .چهار آماری که برای این رده بندی مورد بررسی قرار گرفت عبارتند از گل ها و کارت قرمز های هر بازی، پیروزی های قاره ای و اختلاف امتیاز از اول تا آخر. نمیتوانیم انکار کنیم که گل هایی که در یک بازی بین دو تیم رد و بدل میشوند بهترین تغییردهنده های جریان بازی هستند . همینطور کارت های قرمز که میتوانند تیم ها را در مضیقه قرار دهند .

بردهای قاره‌ای برای تعیین اینکه باشگاه‌های یک لیگ داخلی در برابر باشگاه‌های برتر لیگ‌های دیگر چقدر عالی هستند، استفاده شد و همینطور تفاضل امتیاز، میزان برابری در یک لیگ واحد را اندازه‌گیری می‌کرد.

لیگ انگلیس(English premier League)

بر اساس معیارهای تعیین شده برای تعیین بهترین لیگ آماری جهان، لیگ برتر انگلیس همه چیز را دارد. در سطح قاره، باشگاه های انگلیسی با شش باشگاه راه یافته به دور حذفی لیگ قهرمانان اروپا موفقیت بزرگی را به دست آوردند. ۲۶ برد پراکنده در هفت باشگاه بهترین میانگین برد در هر تیم در اروپا را با ۳.۷۱ نشان داد که ۰.۲۱ بیشتر از بوندسلیگا و ۰.۴۳ بیشتر از لالیگا بود.

بوندس لیگا آلمان (Bundesliga)

رتبه دوم و سوم از تفاوت بسیار کمی برخوردار است ولی درنهایت بوندس لیگا با چند آمار لالیگا را شکست داد .

اولین آماری که بوندس لیگا در آن برتری قوی دارد، گلزنی در هر بازی است .همه باشگاه ها به جز سه باشگاه در آلمان بیش از ۲۰ گل در این فصل به ثمر رسانده اند. همین موضوع موجب شد تا لیگ آلمان دومین لیگ برتر جهان محسوب شود .

لالیگا اسپانیا(La Liga)

اسپانیا مدتهاست که به لیگ دو یا سه باشگاهی بودن شهرت داشته است . اختلاف امتیاز اتلتیکو مادرید تا رئال بتیس در جدول لیگ ۳۹ است در حالی که فاصله بین رتبه اول و چهارم ۱۴ است.

نکته مثبتی که سه تیم برتر اتلتیکو مادرید، بارسلونا و رئال مادرید در اینجا به جدول می‌آورند، بردهای قاره‌ای آنهاست ؛ که در مجموع ۱۴ برد بین این سه تیم است. والنسیا و سویا همچنین عناوین گروه خود را در لیگ اروپا به دست آوردند و لالیگا را به تهدید بزرگی در دور حذفی هر دو رقابت تبدیل کردند. کیفیتی که به آنها کمک کرد تا رتبه سوم را کسب کنند.

لیگ اوکراین(ukrainian premier League)

ممکن است در ابتدا با دیدن لیگ برتر اوکراین در این لیست شگفت زده شوید. اما پس از یک نگاه عمیق، آنها بر اساس آمار، یک لیگ داخلی قوی و لذت بخش دارند. چیزی که واقعاً در این لیگ مورد توجه قرار گرفت نظم و انضباط هر ۱۶ باشگاه در لیگ اروپای شرقی بود.

تنها ۱۱ کارت قرمز در این فصل در اوکراین داده شده است که کمترین مقدار در تمام لیگ های ارزیابی شده است.نکته دیگری که در مورد فوتبال اوکراین برجسته است این است که تیم‌های آنها در اروپا نمایش خوبی از خود نشان می‌دهند.که نشان دهنده ۱۲ پیروزی آنها در سطح قاره در این فصل است.

لیگ هلند(Eredivisie)

باور کنید یا نه، لیگ برتر هلند در دو دسته آماری اول شد و جز ۱۰ لیگ برتر فوتبال جهان قرار گرفت: گل در هر بازی و تفاضل امتیاز . آنها همچنین دارای نوساناتی هستند زیرا آنها دومین کارت قرمز بالاتر را در هر بازی از ۱۰ لیگ در لیست داشتند.

یکی از ناکامی‌های مهم لیگ هلند این است که در سطح اروپایی مطرح نمی‌شود، زیرا آنها فقط دو تیم در رقابت‌های قاره‌ای در آژاکس و AZ هستند که هر دو در لیگ اروپا حضور دارند . اگر تیم‌های هلندی می‌توانستند تیم‌های خود را در اروپا مدیریت کنند، ممکن است مخفیانه به سه تیم برتر یا حتی بالاتر راه پیدا کنند.

لیگ مکزیک(MX Liga)

لیگ MX که به دلایل حمایت مالی رسماً به عنوان لیگ BBVA MX شناخته می شود، برترین بخش حرفه ای فوتبال در مکزیک است که هر سال ۲ تورنمنت برگزار می کند. این لیگ قوی‌ترین لیگ در آمریکای شمالی و در میان قوی‌ترین لیگ‌ها در تمام قاره آمریکا محسوب می‌شود.

این لیگ با میانگین تماشاگران ۲۵,۵۵۷ نفر در طول فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۵ بیشترین جمعیت را به طور میانگین از هر لیگ فوتبال در قاره آمریکا به خود اختصاص میدهد .

لیگ آرژانتین(Argentine primera)

لیگ برتر فوتبال آرژانتین یکی از برترین لیگ‌های فوتبال درآمریکای جنوبی است که بیشترین قهرمانی‌ها را در کوپا لیبرتادورس ( یک تورنمنت بین المللی فوتبال است )داشته‌است و استعدادهای بزرگی را پرورانده‌است. مسابقات قهرمانی آرژانتین در بین ۱۰ لیگ برتر جهان توسط فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال (IFFHS) به عنوان یکی  از قوی ترین لیگ های جهان رتبه بندی شد.

لیگ برزیل(Brasileirao)

در این لیگ در حال حاضر ۲۰ تیم برتر در یک سری مسابقات رفت و برگشت به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. این لیگ شامل بیشترین عناوین قهرمانی باشگاهی جهان، با ۱۰ عنوان قهرمانی در میان شش باشگاه، و دومین قهرمانی کوپا لیبرتادورس، با ۲۰ عنوان قهرمانی در بین ۱۰ باشگاه است. همچنین پربیننده ترین لیگ فوتبال در قاره آمریکا و  حتی جهان است که در ۱۵۵ کشور پخش می شود.

پالمیراس موفق ترین باشگاه کمپئوناتو برازیلیرو است که یازده بار قهرمان این رقابت ها شده است. و بعد از آن تیم های سانتوس و فلامنگو قرار دارند .

سری آ ایتالیا(Serie A)

سری آ از فصل ۳۰–۱۹۲۹، بیش از نود سال است که به عنوان یک تورنمنت رفت و برگشت فعالیت می کند. لیگ ایتالیا به عنوان یکی از بهترین لیگ های فوتبال در جهان در نظر گرفته می شود و اغلب به عنوان تاکتیکی ترین و دفاعی ترین لیگ ملی به تصویر کشیده می شود.

این لیگ میزبان سه باشگاه از معروف‌ترین باشگاه‌های جهان به‌عنوان یوونتوس، آث میلان و اینتر میلان است که همگی اعضای موسس G-14 هستند. گروهی که از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸ بزرگترین و معتبرترین باشگاه‌های فوتبال اروپا را نمایندگی می‌کردند. همچنین یوونتوس، موفق‌ترین باشگاه ایتالیا در قرن بیستم برای بیشترین تعداد برندگان توپ طلا است .

لیگ آمریکا(Major League Soccer)

این لیگ حاوی ۲۴ تیم در مجموع است که از این تعداد ۲۱ تیم از ایالات متحده آمریکا و ۳ تیم از کانادا هستند که هر ساله مسابقات برگزار می‌کنند. لیگ ام‌ال‌اس از لحاظ کیفیت طبق رنکینگ سال ۲۰۲۱ در رتبه دهم جهان قرار دارد. این لیگ در سال ۲۰۰۷ به دلیل حضور دیوید بکهام از لحاظ تعداد طرفداران در جهان در رتبه ۱۲ قرار داشت . این لیگ یکی از معدود لیگ‌های جهان است که در آن هیچ تیمی حذف نمی‌شود و به دسته پایین‌تر نمی‌رود. بلکه تیم‌ها به صورت قراردادی در این لیگ به میدان می‌روند.

برای مشاهده مطالب فوق به صورت کامل ، به این آدرس مراجعه کنید.

منبع : تیم تخصصی اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *