Close
logo-samandehi
بسته

۱۰ قویترین نژاد سگ در جهان

زمان مطالعه این مطلب: ۴ دقیقه
dogs

در این مقاله  قصد داریم درباره ۱۰ قویترین نژاد سگ در جهان صحبت کنیم. این اطلاعات از سایت هپی پت و رادار پت استخراج شده است.

  1. سگ ژرمن شپرد

  2. سگ نیوفاندلند

  3. سگ گریت دانمارکی

  4. سگ هاسکی سیبرین

  5. پیت بول

  6. سگ روتوایلر

  7. سگ مالاموت آلاسکایی

  8. سگ کانگال

  9. سگ داگو یا داگو آرژانتینو

  10. سگ بولداگ

با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

گریت

گریت دانمارکی

سگ ژرمن

ژرمن

نیوفاندلند

نیوفاندلند

سگ بولداگ

 

سگ بولداگ

این نژاد از سگ دارای قدرت بدنی بالا، مهربان،شجاع و توانا در ارتباط برقرار کردن با انسان ها هستند. تاریخچه این سگ به کشور انگلیس برمیگردد ؛ در مسابقاتی که برگزار میشد سگ های آموزش دیده را برای جنگ با گاوهای نر به میدان میآوردند چراکه این سگ ها بخاطر شجاعت و قدرت بدنی بالا و پوزه و فک قوی باعث برهم زدن تعادل گاو میشد. انواع این سگ ها سگ بولداگ انگلیسی، آمریکایی، فرانسوی ،اسپانیایی و سگ بولداگ برزیلی.

داگو ارژانتینو

سگ داگو یا داگو آرژانتینو

این سگ یک نژاد قوی و پرانرژی و وفادار و یک همراه خوب برای صاحبش است. سگ های این نژاد برای شکار حیوانات بزرگ پرورش داده شده اند و جد این سگ ها یک سگ خشن و بزرگ از نسل ماستیف که الان منقرض شده. بخاطر خلقیات این نژاد، نگهداری از آن مناسب افرادی نیست که بچه دارند. طول عمرشان هم بین ۹ تا ۱۵ سال است.

kangaldog

سگ کانگال

ریشه و اصال این نژاد به ترکیه برمیگردد. کانگال اسم یک شهر در سیواس است. این سگ چوپان یک نژاد خیلی خالص است و با نژاد های دیگر قاطی نشده و از نظر ظاهری مثل سگ سراب است. ازویژگی های آن میتوان به باهوشی و هشیار بودنش اشاره کرد. این سگها مناسب نگهداری در اپارتمان نیستند و نیاز به یک فضای بزرگ دارند

سگ مالاموت

سگ مالاموت آلاسکایی

پیشینه این سگ به ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ سال قبل باز میگردد و توسط قبیله ای به نام اینوئیت تربیت شده. افراد، این نژاد را طوری تربیت میکردند که در شکار به انها کمک کنند و تحمل بارهای سنگین را هم حتی در سرمای طاقت فرسا داشته باشند. همینطور شباهت زیادی به گرگ ها دارند ولی نسبتی با یکدیگر ندارند.

Rottweiler

 سگ روتوایلر

ششمین نژاد از ۱۰ قویترین نژاد سگ در جهان، روتوایلر است.

یک نگهبان خوب و در عین حال مهربان با صاحبان خود ،اما با غریبه ها بسیار خشن و جدی و تهاجمی برخورد میکند. نژادشان از سگ های المانی و بعضی ها معتقدند اصالت آنها از دوره روم باستان بوده.  بطور غریزی وظیفه شان نگهبانی و گاری کشی بوده. بخاطر حمل گوشت به این نوع از سگ ها ، سگ قصاب هم میگویند. در حال حاضر این نژاد بهترین انتخاب برای نگهبانی و همراهی با افراد ناتوان یا نابینا و حتی پلیس شناخته می‌شود.

پیت بول

پیت بول

پیت بول‌ها از جفت‌گیری میان بولداگ و تریر بدست آمده‌اند، سگی که از این جفتگیری بدست آمد شهامت و چابکی تریر و نیرومندی بولداگ را داشت. آن یک سگ مهربان و شجاع در قبال خطرات از صاحبان خود است. فک قدرتمند و مربع شکل و هیکلی عضلانی باعث شده تا جزو سگ های قدرتمند قرار بگیرد.

هاسکی

سگ هاسکی سیبرین

این سگ ها بسیار دوست داشتنی هستند. انها یک سگ سورتمه ای ،بازیگوش،باهوش و وفادارند. نژاد اصلی انها به شمال شرقی آسیا برمیگردد. به عنوان سگ همراه انسان و برای کشیدن سورتمه‌ها توسط قوم چوکچی ، در سیبری پرورش و تکثیر یافت. نکته جالب این است که سگ های این نژاد به جای واق واق کردن، زوزه میکشند و طول عمر انها بین ۱۲ تا ۱۴ سال است.

گریت

سگ گریت دانمارکی

گریت دین سگ نگهبان است و قدرت بسیار بالایی دارد و به همین دلیل مناسب نگهداری در منزل نیست.  بهتر است آن ها را با کودکان خود تنها نگذارید.

برخلاف چهره ای خشن و خطرناک انها دارای اخلاقی مهربان و آرام هستند.در گذشته به این نژاد از سگ های خدای یونان گفته می شد و اکثر افراد آن را به نام ماستیف آلمانی می شناختند.

نیوفاندلند

سگ نیوفاندلند

از خصوصیات بارزشان  می توان به قدرت و توان بدنی بسیار بالا، هوش بالا، وفاداری اشاره کرد. ویژگی جالبی که دارند میتوانند شنا کنند و همین باعث شده تا از آنها بیشتر بعنوان سگ نجات استفاده شود و همچنین علاقه زیادی به بازی کردن با بچها، بیرون رفتن از منزل ، آب بازی و خیس کردن خود دارند. آنان آب دهان زیادی را ترشح میکنند.

 

سگ ژرمن

سگ ژرمن شپرد

نژاد ژرمن شپرد ، سگهایی شجاع، همراه ، باهوش و وفادار هستند. آنها بعنوان سگ های پلیس، نجات و سگ های خانگی کاربرد دارند. اصالتشان به آلمان برمیگردد. در جنگ های جهانی آنها حملات دشمن را ردیابی کردند و بعنوان پیام رسان هم حتی عمل کردند. طول عمر این نژاد سگها، ۱۰ تا ۱۴ سال است.

امیدوام از مقاله ۱۰ قویترین نژاد سگ در جهان استفاده لازم را برده باشید.
به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *