Close
logo-samandehi
بسته

۱۰ فیلم ترسناک برتر جهان

زمان مطالعه این مطلب: ۵ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰ فیلم ترسناک برتر جهان

10 فیلم ترسناک برتر جهان

فهرستی که در ادامه مشاهده میکنید شامل ۱۰ فیلم ترسناک برتر جهان است :

۱.جن گیر(۱۹۷۳)

۲.موروثی(۲۰۱۸)

۳.کانجورینگ(۲۰۱۳)

۴.درخشش(۱۹۸۰)

۵.قتل عام با اره برقی در تگزاس(۱۹۷۴)

۶.حلقه(۲۰۰۲)

۷.هالووین(۱۹۷۸)

۸.شوم(۲۰۱۲)

۹.توطئه آمیز(۲۰۱۰)

۱۰.آن(۲۰۱۷)

فیلم های ترسناک هرساله بخش قابل توجهی از بلیط های گیشه هالیوود را به خود اختصاص میدهند .با وجود اینکه با دیدن فیلم ترسناک افراد دچار دلهره و اضطراب میشوند ولی با این حال فیلم های ترسناک طرفداران زیادی دارند . این موضوع نشان میدهد اغلب افراد هیجانی که توسط این فیلم ها به آنها منتقل میشود را میپسندند .

جن گیر ( کارگردان ویلیام فریدکین)

این فیلم در ژانر فراطبیعی ترسناک با وجود گذشت سال ها از ساخت آن هنوز جز ترسناک ترین فیلم های جهان محسوب میشود .

داستان درمورد مادری است که فرزندش دچار تشنج شده و و پزشکان از درمان آن ناتوان اند . از طرفی دختر و مادرش به طور خاص مذهبی نبوده و به خرافات و ماوراءطبیعه اعتقاد ندارند ؛در نتیجه پزشکان در بخش زیادی از نیمه اول فیلم  به تلاش برای درمان دختر میپردازند. تا جایی که یکی از پزشکان به مادر پیشنهاد میدهد به جن گیر مراجعه کند. و دو کشیش شجاع بنا بر انتخاب خودشان تصمیم میگیرند مستقیم به چشم های پلیدی زل بزنند و دختر را نجات دهند .

موروثی(کارگردان آری استر )

طبق گفته کارگردان این فیلم ترسناک ،” داستان موروثی بیشتر از احساسات می آید تا تجربیات” .اما دلیل یک شبه معروف شدن این فیلم چیست ؟طبق گفته تهیه کننده این فیلم ” حتی اگر تمام جنبه های وحشت را از “موروثی” حذف کنید فیلم همچنان به عنوان یک درام خانوادگی عمل میکند” .

داستان درمورد آنی گراهام است که به همراه همسر ، پسر۱۶ ساله و دختر ۱۳ ساله خود زندگی میکنند و به تازگی مادربزرگ مرموز خود را از دست داده اند . در ادامه مرگ وحشتناک دختر آنی شرایط را دشوار تر میکند . ماجرا از جایی شروع میشود که آنی تصمیم میگیرد در جلسه احضار روح شرکت کند ….

کانجورینگ ( کارگردان جیمز وان )

یک فیلم فراطبیعی آمریکایی است که جز ۱۰ فیلم ترسناک برتر جهان به حساب می آید . پاتریک ویلسون و ورما فارمیگا در این فیلم درز نقش های  اد و لورین ایفای نقش کردند .

خانواده پرون در سال ۱۹۷۱ به عمارتی در ایالت رود آیلند نقل مکان کردند . طی چند روز آنها متوجه اتفاقات عجیب در خانه و قدرتی ناشناخته شدند . در نهایت مادر خانواده تصمیم گرفت به دو متخصص ماوراءلطبیعه مراجعه کند و از آنها کمک بخواهد …

درخشش ( کارگردان استنلی کوبریک )

فیلمی در ژانر ترسناک روانشناسانه محصول آمریکا و بریتانیا  است که در سال ۱۹۸۰ منتشر شد. در این فیلم جک نیکلسون با بازی زیبای خود هنرنمایی کرده است .

یک مرد نویسنده به همراه همسر و فرزندش به هتلی میروند تا در آنجا به عنوان سرایدار اقامت گزینند . تا در طول فصل زمستان که به دلیل سرمای زیاد آن منطقه ، مسافری به آنجا مراجعه نمیکند از آرامش فضای هتل استفاده کنند و پدر خانواده به نویسندگی خود بپردازد . ولی در ادامه شرایط تغییر میکند و پسر این خانواده رفتار های عجیبی از خود نشان میدهد و پدر خانواده دچار جنونی میشود که قصد دارد خانواده خود را به قتل برساند ….

قتل عام با اره برقی در تگزاس (کارگردان توب هوپر )

یک مجموعه آمریکایی شامل هشت فیلم ترسناک، کتاب و بازی ویدئویی بر اساس همین فیلم است. این فیلم که یکی از ۱۰ فیلم ترسناک برتر جهان به حساب می آید در سال ۱۹۷۴ برای اولین بار بر روی پرده سینما رفت .

داستان در مورد افرادی است که در جستجوی چاله شنای محلی به خانه میرسند که در آنجا سرنوشت بی رحم آنها رقم میخورد . فردی با صورت چرمی در خانه مرموز با بی رحمی زیاد آن سه نفر را به قتل میرساند…

حلقه ( کارگردان گور وربینسکی )

یک فیلم ترسناک روانشناختی با بازیگری نائومی واتس، مارتین هندرسون و برایان کاکس می باشد .این فیلم بازخلق شده ی فیلم ژاپنی حلقه است که در سال ۱۹۹۸ ساخته شد که هردو براساس رمانی از کوجی سوزوکی هستند .

داستان حلقه درمورد یک فیلم ویدئویی مبهم و آزار دهنده است که فرد بیننده پس از دیدن این ویدئو تماسی دریافت میکند که دختری در آن میگوید تا ۷ روز دیگر میمیرد .

در حالی که دو نوجوان (کیت و بکا )  درمورد این ویدئو و اتفاقات عجیب آن صحبت میکردند ، کیت اعتراف میکند که هفته پیش آن فیلم را با دوستانش دیده است . همان شب به طرز نا معلومی کیت میمیرد . در ادامه مشخص میشود که دوستان او نیز مرده اند …

هالووین ( کارگردان جان کارپنتر )

فیلم ترسناک و اسلشر آمریکایی است که کارگردان با تجربه در ژانر وحشت و تخیلی ، در سال ۱۹۷۸ آن را منتشر کرد  . هالووین جز ۱۰ فیلم ترسناک برتر جهان و پرفروش ترین آنها محسوب میشود .

در سال ۱۹۶۳ در روز هالووین پلیس ، دختر ۱۷ ساله ای را پیدا میکند که برادر ۶ ساله اش به او با چاقو به شدت آسیب زده است . مایکل ( پسر ۶ساله ) به زندان میرود و بعد از ۱۵ سال از زندان میگریزد و…

شوم ( کارگردان اسکات دریکسون )

این فیلم ترسناک آمریکایی با بازی جیمر رانسون جز ۱۰ فیلم ترسناک برتر جهان محسوب میشود .

آلیسون یک نویسنده جنایات است که برای نوشتن داستان جدید خود به خانه ای که در آن جرمی رخ داده است مراجعه میکند . دختر او ، آن خانه را دوست ندارد ولی آلیسون از او میخواهد تا اتمام کارش آن جا را تحمل کند . اسوالد آلیسون یک جعبه از فیلم هایی را دراختیار دارد که در هر کدام جنایتی توسط کوچکترین عضو خانواده در همان خانه رخ داده است ….

توطئه آمیز ( کارگردان جیمز وان )

یک فیلم فراطبیعی ترسناک آمریکایی است که لی ونل نویسندگی آن را برعهده داشت .

داستان فیلم درمورد خانواده ای است که بعد از نقل مکان خود به خانه جدید ،  متوجه رفتارهایی عجیب از سوی یکی از فرزندان خود میشوند . او با شنیدن صداهایی از شیروانی ناخودآگاه به آنجا میرفت .یک روز بعد از اینکه میخواست از نردبان به سمت صداها برود با دیدن تصویر یک زن ، ترسیده و به پایین می افتد . پسر بچه روز بعد به کما میرود و …

آن ( کارگردان اندی موسکیِتی )

ک فیلم آمریکایی در ژانر فراطبیعی ترسناک است که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد.

در زمستان سال ۱۹۸۸ یک پسر بچه( جرجی ) از برادر خود که لکنت دارد( بیل ) میخواهد تا در آن هوای بارانی با هم بازی کنند اما بیل قبول نمیکند و او به تنهایی میرود . قایق جرجی از مسیر اصلی آب منحرف میشود و جرجی در حالی کهبه دنبال آن میرود به فاضلاب میرسد . در آنجا دلقکی را میبیند که به او حمله کرده و دستش را قطع میکند و جرجی را به فاضلاب میبرد . بیل بعد چند سال تصمیم میگیرد به دنبال برادر خود بگردد …

مطالب فوق را به همراه توضیحات بیشتر میتواند در این آدرس مطالعه کنید .

منبع : تیم تخصصی اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *