Close
logo-samandehi
بسته

۱۰ عنوان کتاب درباره کره شمالی

زمان مطالعه این مطلب: ۴ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰ عنوان کتاب درباره کره شمالی

10 عنوان کتاب درباره کره شمالی

طبق اطلاعات موجود در موتورهای جستجو لیست ۱۰ عنوان کتاب درباره کره شمالی به شرح زیر است:

 1. دختری با هفت اسم
 2. فرار از اردوگاه ۱۴
 3. حسرت نمی خوریم
 4. رهبر عزیز
 5. روح گریان من
 6. هزار فرسنگ تا آزادی
 7. رودخانه تباهی
 8. آکواریوم های پیونگ یانگ
 9. نیم دانگ پیونگ یانگ
 10. به خاطر زندگی

اغلب مردم اطلاعات بسیار کمی از کشور کره شمالی دارند. اطلاعاتی همچون نوع سیاست های حاکم بر این کشور، سران رئیس جمهوری یا مشخصات تسلیحات نظامی. خواندن کتاب هایی از مردمان آن کشور یا کسانی که سال های زیادی در این کشور سکونت داشتند، به ما کمک می کند درک بهتری از این کشور مستبد داشته باشیم. در این مقاله ۱۰ عنوان کتاب درباره کره شمالی را معرفی کردیم. در ادامه به توضیح مختصر هر یک می پردازیم. امیدواریم از خواندن آن لذت ببرید.

 

 1. دختری با هفت اسم

دختری با هفت اسم درباره زندگی پر فراز و نشیب هیئون سئو لی است. این کتاب پس از انتشارش به سرعت در میان آثار پرفروش نیویورک تایمز قرار گرفت و در همان سال در بخش بهترین اتوبیوگرافی کاندیدای دریافت جایزه بود. او ماجرای فرار از کشورش به کشورهای دیگر را روایت می کند.

 

 1. فرار از اردوگاه ۱۴

فرار از اردوگاه ۱۴ نوشته بلین هاردن، داستان زندگی شین دونگ هیوگ را روایت می کند. کسی که از اول عمرش در اردوگاه بود و اطلاعات چندانی درباره دنیای خارج از آن و زندگی و تمدن نداشت. در واقع این اثر روایت مستند و زنده از جنایتی وحشتناک است که انسان را یاد برده داری در قرن های گذشته می اندازد.

 

 1. حسرت نمی خوریم

نویسنده کتاب، باربارا دمیک، در این کتاب با ۶ تن از اهالی کره شمالی مصاحبه و گفتگو کرده است. او در ابتدای هر بخش به طور مختصری از زندگی آن ها نوشته و مسیر پناهنده شدنشان را به کره جنوبی، به روشنی ترسیم کرده است.

 

 1. رهبر عزیز

رهبر عزیز اثر جنگ جین سونگ، یک مامور عالی رتبه ضد جاسوسی، است. او در ابتدا شاعر دولتی بود که زندگی تقریبا راحتی در کره شمالی داشت. در کودکی برای نوازندگی پیانو و آهنگسازی آموزش دید، استعدادش در شعر را کشف کرد و به نوشتن روی آورد، در نهایت او پس از انتشار شعرش در وصف کیم جونگ ایل توانست تایید شخصی رهبر بزرگ و امتیاز مصونیت را به دست آورد. این کتاب تجربه فرار یکی از پذیرفته شدگان است کسی که درک نزدیکی از رهبری کره شمالی دارد.

 

 1. روح گریان من

کتاب روح گریان من اثر کیم هیون هی، یکی از جاسوسان معروف ارتش کره شمالی است. او در ۱۶ سالگی به خاطر هوش و زیبایی اش مورد توجه قرار گرفت و آموزش های ویژه ای به او داده شد و تخت این ذهن شویی به یکی از ابزارهای سرکوب سیستم تبدیل شد. کیم پس از یک سال بازجویی توسط پلیس کره جنوبی، به اشتباهات خود اعتراف کرد و منتظر اعدام شد. سرانجام در یک اقدام غیرمنتظرانه رئیس جمهور کره جنوبی او را عفو کرد.

 

 1. هزار فرسنگ تا آزادی

کتاب هزار فرسنگ تا آزادی اثر یون سون کیم است. زمانی که او یازده ساله بود، پدر و پدربزرگ و مادربزرگ او از گرسنگی جان باختند. سرانجام مادرش تصمیم گرفت با یونسون و خواهرش از کره شمالی فرار کند، فراری که ۹ سال به طول انجامید.

 

 1. رودخانه تباهی

رودخانه تباهی داستان داستان مردی است که در ۱۳ سالگی به همراه خانواده اش از ژاپن به کره شمالی می رود و در ۴۹ سالگی از آنجا فرار می کند. او از چهاردهه تحقیر، توهین، تبعیض، گرسنگی، فقر و نبود آزادی می گوید. نویسنده این اثر ماساجی ایشیکاوا است که فرشاد رضایی آن را به فارسی ترجمه کرده است.

 

 1. آکواریوم های پیونگ یانگ

کتاب آکواریوم های پیونگ یانگ داستان زمدگی مردی به نام کانگ چول هوان است. او درست زمانی که ۹ سال داشت به همراه خانوده اش به مدت ۱۰ سال به اردوگاه کار اجباری فرستاده شد. او یکی از معدود جان به در بردگان اردوگاه های کره شمالی است که از طریق این کتاب موفق شده صدای خود را به گوش جهانیان برساند.

 

 1. نیم دانگ پیونگ یانگ

نیم دانگ پیونگ یانگ سفرنامه رضا امیرخانی به کره شمالی است. نویسنده سعی می کند اخباری دست اول و موثق از این کشور به خواننده بدهد، اطلاعاتی که طی دو سفر اخیرش به پیونگ یانگ کسب کرده است.

 

 1. به خاطر زندگی

این کتاب درباره دختری از کره شمالی به سوی آزادی، ماجرای حیرت آور از مستبد ترین حکومت دنیا را روایت می کند. نویسنده آن یئان می پارک است که مریم علی محمدی آن را به فارسی ترجمه کرده است.

 

منبع: تیم تخصصی اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *