Close
logo-samandehi
بسته

۱۰ شهر تاریخی دنیا

زمان مطالعه این مطلب: ۳ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰ شهر تاریخی دنیا

شهرهای تاریخی

براساس اطلاعات موجود در موتورهای جستجو ۱۰ شهر تاریخی دنیا به شرح زیر است:

  1. اریحا – فلسطین
  2. حلب – سوریه
  3. شوش – ایران
  4. فیوم – مصر
  5. پلوودیو – بلغارستان
  6. بیروت – لبنان
  7. کرکوک – عراق
  8. بلخ – افغانستان
  9. آتن – یونان
  10. واراناسی – هندوستان

اریحا (Jericho) – فلسطین

این شهر تاریخی در کشور فلسطین قرار دارد.ساکنان اولیه این سرزمین حدودا ۹۰۰۰ سال قبل از میلاد حضرت مسیح(ع) در آن ساکن شدند. اریحا قدیمی‌ترین شهر دنیاست. این شهر در کرانه باختری رود اردن قرار دارد.

حلب – سوریه

این شهر در کشور سوریه قرار دارد.قدمت این شهر به ۴۳۰۰ سال قبل از میلاد می‌رسد.اکنون که شهر باستانی حلب جای خود را به شهر جدید و مدرن داده است، دیگر امکان بررسی مداوم توسط باستان‌شناسان وجود ندارد.حلب قبل از اینکه بین آشوریان، یونانیان و ایرانی‌ها دست به دست شود، تحت کنترل Hittile ها بوده است.بعدها این شهر توسط رومی‌ها، بیزانسی‌ها و اعراب اشغال شد و توسط مغول‌ها و عثمانی‌ها مورد محاصره قرار گرفت.بسیاری از شاهکارهای معماری این شهر به دلیل جنگ‌های اخیر ویران شدند.

شوش – ایران

قدمت این سرزمین حدود ۴۲۰۰سال قبل از میلاد است.شوش قبل از ای‌که تحت سلطه آشوریان در بیاید،پایتخت امپراتوری ایلام بود.این شهر بعدها توسط هخامنشیان گرفته شد و این آغاز سلطه پارسیان بود.

فیوم – مصر

قدمت این شهر به ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد می‌رسد.این شهر در جنوب غربی قاهره است.در این شهر نوعی کروکدیل مقدس به نام پتسوچو را پرستش می‌‌‌‌‌‌کردند.

هرودوت، تاریخ نویس یونانی، درباره فیوم می‌گوید:” مصر یک کشور حاصلخیز و ثروتمند است و همه این ثروت هدیه رودخانه است.”

پلوودیو – بلغارستان

ساکنان اولیه این منطقه حدود ۴۰۰۰ سال پیش از از میلاد در آن می‌زیستند.این شهر دومین شهر بلغارستان است.

لوسین(نویسنده رمی) درباره پلوودیو میگوید:” این بزرگترین و دوست داشتنی ترین شهر دنیاست.زیبایی های آن از دوردست‌ها می‌درخشد و به چشم می‌آید.”

بیروت – لبنان

پایتخت لبنان، قدمتی ۵۰۰۰ سال دارد و حدودا ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد در آن ساکن بوده‌اند.

کرکوک – عراق

قدمت این شهر به ۲۲۰۰ سال قبل از میلاد می‌رسد.ویرانه‌های یک قلعه باستانی ۵۰۰۰ ساله همچنان در این منطقه به‌چشم می‌خورد و این در حالی است که کرکوک مرکز فرماندهی صنعت نفت عراق به حساب می‌آید.

بلخ – افغانستان

ساکنان اولیه این منطقه ۱۵۰۰ سال پیش از میلاد در آن ساکن شدند.اعراب عنوان “مادر شهرها” را به شهر بلخ داده‌اند. این شهر قبل از میلاد و پیش از شکوفایی امپراتوری پارس و ماد به اوج خود رسیده بود.

آتن – یونان

قدمت این شهر به ۱۴۰۰ سال قبل از مسیح می‌رسد. میراث آتن، به عنوان مهد تمدن غرب و زادگاه دموکراسی، هنوز هم واضح و آشکار است. سرزمینی از یادبودهای یونانی، رمی، بیزانسی و عثمانی پر است.این شهر یکی از مقاصد محبوب گردشگری است.

واراناسی – هندوستان

این شهر ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد وجود داشته است.واراناسی، که در جبهه غربی رود گنگ واقع شده و تحت عنوان بنارس هم شناخته می‌شود. این شهر یکی از شهرهای بسیار مهم و مقدس برای هندی‌ها و هم برای بودایی‌هاست.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ۱۰ شهر تاریخی دنیا اینجا کلیک کنید.

منبع : تیم تخصوصی اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *