Close
logo-samandehi
بسته

۱۰ شطرنج باز برتر مرد

زمان مطالعه این مطلب: ۲ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰ شطرنج باز برتر مرد

طبق اطلاعات موجود در سایت خبرگزاری ایسنا, لیست ۱۰ شطرنج باز برتر مرد ایران به شرح زیر است:

۱.الشن مرادی
۲.احسان قائم مقامی
۳.پوریا درینی
۴.پویا ایدنی
۵.اصغر گلی زاده
۶.حسن عباسی فر
۷.سید جواد علوی
۸.همایون توفیقی
۹.مرتضی محجوب
۱۰.پیمان مهاجرین

شطرنج بازان حرفه ای ایران طبق ریتینگ یا همان رتبه شان رتبه بندی می شوند.این ریتینگ و امتیازدهی طبق عملکردشان در مسابقات تعیین می شود پس هر چه شطرنج باز در مسابقاتی با سطح بالاتر شرکت کند شانس بیشتری برای کسب ریتینگ دارد .اما متاسفانه تیم ایران کمتر در چنین مسابقاتی شرکت می کند.
شطرنج بازان برای کسب درجه “استاد بین المللی ” باید ریتینگ بالایی داشته باشند.اهمیت این موضوع اینجاست.

ریتنگ شطرنج بازان برتر ایران

در حال حاضر الشن مرادی احسان قائم مقامی, پوریا درینی درجه ی استاد بزرگی را کسب کردند و در صدر لیست ۱۰ شطرنج باز مرد برتر  ایران هستند.

الشن مرادی در سال ۲۰۰۵ این مقام را کسب کرد و با ریتینگ ۲۵۷۵ در اولین رتبه ی شزرنج بازان ایران است.پس از آن احسان قائم مقامی در رتبه ی دوم است که اولین استاد بزرگ شطرنج ایران می باشد.آقای قائم مقامی در سال ۲۰۰۱ به این مقام دست یافت و اکنون ریتینگ او ۲۵۷۱ می باشد.

پوریا برینی استاد بزرگ جدید کشور ایران با ریتینگ ۲۵۱۵ در رتبه ی سوم قرار دارد که این شطرنج باز جوان برای رسیدن به صدر جدول مسیر سختی را پیش رو دارد.
متاسفانه شطرنج بازان ایران در لیست برترین های جهان کمتر حضور دارند و دلیل این موضوع مشارکت کم انها در مسابقات معتبر جهانی است.امیدواریم در آینده تیم ملی در مسابقات بیشتری شرکت کند و شطرنج بازان ماهر کشورمان افتخار افرینی کنند.

ما این مطلب را برای شما همراهان عزیز تهیه کردیم تا با ۱۰ شطرنج باز  برتر مرد در ایران آشنا شوید.

توضیحات بیشتر را می توانید در این آدرس مشاهده کنید.

منبع : تیم تخصصی اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط