Close
logo-samandehi
بسته

۱۰ شطرنج باز برتر زن

زمان مطالعه این مطلب: ۲ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰ شطرنج باز برتر زن

طبق اطلاعات موجود در خبرگزاری ایسنا, لیست ۱۰ شطرنج باز برتر زن در ایران به شرح زیر است:

۱.آتوسا پورکاشیان
۲.سارا سادات خادم الشریعه
۳.غزل حکیمی فرد
۴.میترا حجازی پور
۵.شایسته قادرپور
۶.مینو عسگری زاده
۷.شیرین نوابی
۸.شهره بیات
۹.مهرنوش زوار
۱۰.مونا سلمان ماهینی

شطرنج از کهن ترین بازی هایی است که در دنیا رواج دارد.تاریخچه آن به ۱۵۰۰ سال پیش برمی گردد و هنوز هم بین مردم ایران و جهان محبوب است. راجع به اولین کشوری که بازی شطرنج را اختراع کرد اختلاف نظر هست.

بر اساس تاریخچه ای که وجود دارد برخی معتقدند که ایران مخترع ان بوده است زیرا بعضی اصطلاحات ان از زبان پارسی است.اما روایت دیگری نیز هستند که هند را مبدا می دانند و اینگومه بیان می کنند که این ورزش از هند وارد ایران شد.

در قرن ۱۵ میلادی در اروپا تغییراتی در شطرنج انجام شد و در اواسط همان قرن برای اولین بار مسابقات جهانی آن برگزار شد.در قرن بیستم میلادی نیز فدراسیون جهانی شطرنج تشکیل شد و فعالیت خود را به صورت حرفه ای آغاز کرد.
گروهی از مردم شطرنج را به عنوان ورزشی ذهنی دنبال می کنند و گروهی دیگر به چشم سرگرمی به آن نگاه می کنند.
این ورزش دو نفره است و در صفحه بازی ۶۴ خانه سیاه و سفید ،به همراه ۳۲ مهره وجود دارد.که برای انجام آن باید حرکت مهره ها و تکنیک ها و اصطلاحات مخصوصش را یاد بگیریم تا بتوانیم درست و حرفه ای بازی کنیم و از ان لذت ببریم.

در این مطلب لیست ۱۰ شطرنج باز برتر زن در ایران را برای شما همراهان عزیز تهیه کردیم تا با آنها آشنا شوید و راجع به تاریخچه ی شطرنج بدانید.

توضیحات بیشتر را می توانید در این آدرس مشاهده کنید.

منبع : تیم تخصصی اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط