Close
logo-samandehi
بسته

۱۰ دبستان دخترانه مشهد

زمان مطالعه این مطلب: ۲ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰ دبستان دخترانه مشهد

10 دبستان دخترانه مشهد

طبق اطلاعات موجود در موتورهای جستجو لیست ۱۰ دبستان دخترانه مشهد به شرح زیر است:

 1. دبستان شهادت

 2. دبستان آرمان

 3. دبستان حضرت زینب(احمدآباد)

 4. دبستان فرهنگ

 5. دبستان شمس توس

 6. دبستان اختران انقلاب

 7. دبستان حضرت زینب (آبکوه)

 8. دبستان بعثت

 9. دبستان امام حسین

 10. دبستان علوی

فاکتورهای انتخاب مدرسه خوب

با توجه به وجود مدارس بیشمار در سطح شهر مشهد پیدا کردن مدرسه مناسب در این کلان شهر کار خیلی دشواری نیست. اما مساله اصلی این است که چه ملاک هایی برای انتخاب مدرسه خوب وجود دارد.

 • محیط مدرسه : در انتخاب مدرسه خوب برای فرزندانمان، بی شک یکی از مهم ترین ملاک ها توجه به محیط مدرسه است.در این ملاک توجه به کودک و نیازهای او امری مهم است. برخی از دانش آموزان که معمولا درونگرا هستند در محیطی خلوت و آرام احساس امنیت بیشتری می کنند.

 • جامعه پذیری : نکته ای که در این جا باید به آن توجه کنیم این است که مدرسه در رشد شخصیت اجتماعی کودکانمان تاثیر بسزایی دارد. مدرسه ای که کادر آموزشی آن به رشد شخصیت، آداب معاشرت، استقلال، مسئولیت پذیری و … بیشتر از نمرات اهمیت دهند، برای ثبت نام مناسب تر هسستند.

 • نحوه تدریس: معلمان مدارس ابتدایی باید توانایی ارائه کتاب ها را به زبان کودکانه و ساده داشته باشد و البته باید قدرت برقراری ارتباط با انواع متفاوت شخصیت های کودکان را داشته باشد.

 • فضای مدرسه: در زمان انتخاب مدرسه به حیاط، پله ها، سرویس بهداشتی، نورگیری کلاس ها و امکاناتی مانند سیستم تهویه هوا، میز و صندلی و کلاس ها و … توجه کنید.

 • مکان قرارگیری مدرسه: مدرسه باید در یک محیط خوب و محله مناسب باشد. در خیابان اصلی و یا محله های خلوت و سوت و کور نباشد. علاوه بر این ها رفت و برگشت به مدرسه خیلی زمانبر نبرد.

 • کادر علمی مدرسه: باید مدرسه دارای کادری مجرب و دوره دیده باشد. معلمان رسمی آموزش و پروش به دلیل اینکه دوره های مربوط به آموزش دانش آموزان را دیده اند و همچنین واحدهای درسی روانشناسی خوانده اند از سایر معلمانی که این دوره ها را ندیده اند مناسب تر هستند.به عبارتی این معلمان از نظر تدریس در سطح بالاتری قرار دارند. در این میان فن بیان معلم و اخلاق او بسیار اهمیت دارد. کودکان مخصوصا دانش آموزان ابتدایی از معلمان خود الگو میگیرند بنابراین اخلاق معلم بر رفتار کودک بسیار تاثیر گذار است.

 • امکانات آموزشی : مجهز به امکانات آموزشی مانند ورزشگاه، کارگاه و آزمایشگاه های مناسب برای کسب تجربه و آموزش نیز مدرسه را در سطح بالاتری قرار می دهد.

برای آشنایی بیشتر با ۱۰ دبستان دخترانه مشهد اینجا کلیک کنید.

تیم تخصصی ما: اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *