Close
logo-samandehi
بسته

۱۰ تنیسور برتر جهان

زمان مطالعه این مطلب: ۶ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰ تنیسور برتر جهان

10 تنیسور برتر جهان

جدیدترین رتبه بندی تنیسور های مرد جهان طبق ATP (انجمن تنیسورهای حرفه‌ای جهان) و ۱۰ تنیسور برتر جهان به شرح زیر است :

۱.کارلوس آلکاراس (سن : ۱۹ _ امتیاز :۶۸۲۰ )

۲.رافائل نادال (سن : ۳۶ _ امتیاز: ۶۰۲۰)

۳.کسپر رود (سن : ۲۳ _ امتیاز : ۵۸۲۰ )

۴.استفانوس تسیتسیفاس (سن : ۲۴ _ امتیاز :۵۵۵۰)

۵.نوواک جوکوویچ (سن : ۳۵ _ امتیاز :۴۸۲۰ )

۶.فلیکس اوگر آلیاسیم (سن : ۲۲ _ امتیاز : ۴۱۹۵)

۷.دنیل مدودف (سن :۲۶  _ امتیاز :۴۰۶۵ )

۸.آندری رودبلو (سن :۲۵ _ امتیاز :۳۹۳۰ )

۹.تیلور فریتز (سن :۲۵ _ امتیاز :۳۳۵۵ )

۱۰.هوبرت هورکاسز(سن :۲۵ _ امتیاز :۲۹۰۵ )

تنیس همواره جز جذاب ترین ورزش های جهان محسوب میشود که طرفداران قابل توجهی را به خود اختصاص میدهد . رده بندی ATP براساس امتیازاتی است که بازیکنان در مسابقات انفرادی یا دو نفره رسمی مردان با مجوز ATP کسب کرده اند .

کارلوس آلکاراز

آلکاراس تنیس باز حرفه ای اهل کشور اسپانیا و جز بازیکنان بسیار مستعد میباشد . این بازیکن جوان چهار عنوان قهرمانی مسابقات تور ATP شامل مسابقات مسترز ۱۰۰۰ امتیازی اپن میامی ۲۰۲۲ را در کارنامه دارد . جوان‌ترین و اولین نوجوان شماره ۱ جهان در تاریخ رتبه‌بندی Pepperstone ATP (از سال ۱۹۷۳)، با ۱۹ سالگی در ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۲ پس از پایان سال ۲۰۲۱ از رتبه ۳۲ به مقام اول صعود کرد. همچنین کارلوس ، جوان ترین بازیکنی است که توانست نادال و جوکوویچ با تجربه را در زمین خاکی شکست دهد .

رافائل نادال

این بازیکن اهل اسپانیا تنها بازیکن مرد در تاریخ است که دو بار گرند اسلم حرفه ای خود را تکمیل کرده و ۲ مدال طلای المپیک را کسب کرده است. (انفرادی ۲۰۰۸ پکن، ۲۰۱۶ ریو دونفره با لوپز)

و همینطور برنده یک عنوان تور ATP در رکورد ۱۹ فصل متوالی (۲۰۰۴-۲۲) و در رده ۱۰ برتر برای رکورد ۸۹۵ هفته متوالی (۲۰۰۵-۲۲) قرار گرفت.  که شامل ۲۰۹ هفته به عنوان شماره ۱ پس از ۱۶۰ هفته متوالی به عنوان شماره ۲ بود. این موارد تنها بخشی از افتخاراتی هستند که این بازیکن کسب کرده است .

کسپر رود

رود که اهل کشور نوروژ است نیز توانست جز اولین نروژی باشد که به جمع ۳۵ برتر راه یافت. او همچنین اولین مرد نروژی است که موفق به کسب عنوان ATP شده‌است (با بردن ۸ بازی ۲۵۰ که هفت تای آن در زمین های خاکی رسی بوده‌است) . این بازیکن نوروژی همچنین شماره۴ ( Zverev) را در یک زمین سخت برای بزرگترین پیروزی دوران حرفه ای خود در راه رسیدن به فینال ATP Masters 1000 Miami 2022 شکست داد.

استفانوس تسیتسیفاس

این باریکن یونانی اولین فینالیست گرند اسلم یونان در رولند گاروس ۲۰۲۱ شد و همچنین در رولان گاروس در سال ۲۰۲۰ به SF ها و در سال های ۲۰۱۹، ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ به مسابقات آزاد استرالیا رسید. او همچنین عنوان قهرمانی ATP Finals 2018 Intesa Sanpaolo Next Gen در سن ۲۰ سالگی و قهرمانی Nitto ATP Finals 2019 در سن ۲۱ سالگی را به دست آورد و جوانترین قهرمان این دوره شد . استفانوس همچنین جز جوانترین بازیکنانی بود که توانست جوکوویچ (۲۰۱۸ تورنتو ۳R)، فدرر (۲۰۱۹ اوپن استرالیا ۴R) و نادال (۲۰۱۹ مادرید SF) را قبل از ۲۱ سالگی شکست دهد .

نوواک جوکوویچ

این بازیکن صربستانی ، قهرمان پنج دوره Nitto ATP Finals است . همینطور دارای رکوردهای Pepperstone ATP Rankings برای اکثر هفته ها در شماره ۱ (۳۷۳)، بیشتر سال ها در رتبه ۱ (۷) و بیشترین برد در برابر ۱۰ برتر (۲۳۵) است. او همچنین دارای دومین عنوان گرند اسلم در تاریخ (۲۱) و پنجمین عنوان در سطح تور در دوره باز (۹۰)می باشد .

تنها بازیکنی است که همه ۹ رویداد ATP Masters 1000 را برنده شده است و این کار را چندین بار انجام داده و مجموعاً رکورد ۳۸ عنوان را به دست آورده است. رود را در ۲۰۲۲ ATP Masters 1000 Rome SF شکست داد. تا با ۱۰۰۰ برد (همچنین کانرز، لندل، فدرر، نادال) به پنجمین بازیکن دوره باز تبدیل شود.

فلیکس اوگر آلیاسیم

فلیکس کانادایی به شماره ۶ رکورد حرفه ای دست یافت ، و بهترین ۵۶ پیروزی شخصی را در طول فصل ۲۰۲۲ کسب کرد. از جمله برد ۱۶ بازی طولانی دوران حرفه ای خود با ۳ عنوان در چند هفته در فلورانس، آنتورپ و بازل میتوان اشاره کرد .

همچنین در سال ۲۰۲۲، قهرمان روتردام شد و در فینال‌ها با نتیجه ۰-۸ شروع به کار کرد . جام ATP را برای تیم کانادا (د. باوتیستا آگوت) به دست آورد . و همچنین کانادا را به مرحله حذفی فینال دیویس کاپ (د. شماره ۱ آلکاراز) رساند. و ۶ امتیاز به دست آورد. تا به تیم جهانی کمک کند اولین جام لیور خود را (د. جوکوویچ) برنده شود.

دنیل مدودف

در سال ۲۰۲۲، ۱۶ هفته به عنوان شماره ۱ جهان گذراند . و از زمان رادیک در فوریه ۲۰۰۴، به بلندترین شماره ۱ تاریخ با ۱.۹۸ متر (۶’۶ اینچ) و اولین شماره ۱ غیر از جوکوویچ، فدرر، موری و نادال تبدیل شد. این بازیکن روسیه ای ۱۴ عنوان از ۱۵ عنوان انفرادی خود را در زمین های سخت (۷ در فضای باز، ۷ مسابقه داخلی) کسب کرد . از جمله قهرمانی ATP Masters 1000 در سینسیناتی ۲۰۱۹، ۲۰۱۹ شانگهای، پاریس ۲۰۲۰ و تورنتو ۲۰۲۱ را نیز به عنوان ۱۰ تنیسور برتر جهان بدست آورد.

۲۰ برد متوالی از ۲۰۲۰-۲۱ (۱۲ در مقابل ۱۰ برتر)، رهبری تور ATP با ۶۳ پیروزی در سال ۲۰۲۱، و عناوین تیمی در جام ATP، لیور کاپ و دیویس کاپ ۲۰۲۱نیز از دستاورد های مدودف محسوب میشود .

آندری رودبلو

جوان شماره ۱ سابق جهان در ژانویه ۲۰۲۰ به ۲۰ نفر برتر، در اکتبر ۲۰۲۰ به ۱۰ نفر برتر و در سپتامبر ۲۰۲۱ به ۵ نفر برتر راه یافت. او همچنین نادال شماره ۳ را در مونت کارلو ۲۰۲۱ و مدودف شماره ۲ را در سینسیناتی ۲۰۲۱ در راه رسیدن به فینال ATP Masters 1000 شکست داد . سپس شماره ۱ جوکوویچ را برای یازدهمین عنوان از ۱۲ عنوان تور ATP در بلگراد ۲۰۲۲ شکست داد. رودبلوی جوان به ۶ گرند اسلم QF رسید. و همینطور در فینال دونفره مختلط All-ROC در المپیک ۲۰۲۰ توکیو با پاولیوچنکووا (برگزاری در ۲۰۲۱) مدال طلا گرفت.

تیلور فریتز

این تنیسور اهل کشور آمریکا ، پس از ورود به فصل با رکورد ۰-۷ در مسابقات گرند اسلم ۳R، به اولین گرند اسلم ۴R در اوپن استرالیا ۲۰۲۲ و اولین گرند اسلم QF در ویمبلدون ۲۰۲۲ ارتقا یافت.

به اولین فینال ATP Tour در سال ۲۰۱۶ ممفیس در WC 18 ساله رسید و جوانترین فینالیست آمریکایی از زمان شروع تور ATP در سال ۱۹۹۰ شد. همچنین فریتز در سال ۲۰۱۵ به عنوان شماره ۱ جهان پس از کسب عنوان اوپن ایالات متحده، رسیدن به فینال رولند گاروس و کسب پیروزی بر دیگر بازیکنان برتر به عنوان شماره ۱ جهان به کار خود پایان داد.

هوبرت هورکاسز

جوان شماره ۱ سابق جهان در ژانویه ۲۰۲۲ به ۱۰۰ نفر برتر، در می ۲۰۲۲ به ۵۰ نفر برتر و در اکتبر ۲۰۲۲ به ۲۰ نفر برتر رسید. سپس به بالاترین رتبه دانمارکی در تاریخ رتبه بندی Pepperstone ATP (از سال ۱۹۷۳) تبدیل شد. در پاییز ۲۰۲۱ به ۳ فینال متوالی در زمین‌های هارد سرپوشیده صعود کرد . و در فاصله بین نایب قهرمانی در صوفیه و بازل، تسیسیپاس شماره ۵ را برای استکهلم شکست داد.

پنجمین عنوان چلنجر حرفه ای را در سال ۲۰۲۲ در سانرمو به دست آورد. و سپس در همان روز در مسابقات ATP Masters 1000 مونت کارلو Q1 قهرمان شد . هورکاسز اولین مرد دانمارکی شد که به QF در تاریخ مسابقات (از سال ۱۹۲۵)  رسید. تا نام او جز ۱۰ تنیسور برتر جهان قرار گیرد .

منبع:تیم تخصصی اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط

2 دیدگاه برای “۱۰ تنیسور برتر جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *