Close
logo-samandehi
بسته

۱۰ اسلحه قدرتمند جهان

زمان مطالعه این مطلب: ۵ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰ اسلحه قدرتمند جهان

10 اسلحه قدرتمند جهان

سال هاست که از اسلحه ها برای جنگ در کل دنیا استفاده میشود . اما روز به روز شاهد پیشرفت تکنولوژی و ابداع تفنگ های قدرتمند در کشور های تولید کننده هستیم  . در ادامه با ۱۰ اسلحه قدرتمند جهان آشنا میشویم :

۱.تفنگ تک تیرانداز DSR-Precision DSR 50

۲.تامپسون M1921

۳.مسلسل فرعی UZI

۴.مسلسل سنگین پیشرفته XM307 ACSW

۵.مسلسل ام جی ۳

۶.تفنگ تهاجمی F-2000

۷.تفنگ تک تیراندازAccuracy International AS50

۸.Heckler و Koch تفنگ تهاجمی HK 416

۹.Heckler و Koch، مسلسل MG4 MG 43

۱۰.کلاشینکف AK-47

استفاده از سلاح توسط انسان ها از امروز شروع نشده است و  قدمت آن به قرن های بی شماری می رسد.

از زمان تکامل انسان، ساختار سلاح ها و نحوه شکل گیری آنها به شدت تغییر کرده است . سلاح ها در این سن خطرناک تر، کشنده تر و پیچیده تر هستند. در این سن، دلیل اولیه سلاح ها که حفاظت بود، مسیر خود را تغییر داده است. امروزه سلاح ها دیگر هدف حفاظت نیستند، بلکه به عنوان یک هدف کشتار جمعی و برای مبارزه با یکدیگر عمل می کنند. در این مقاله به بررسی ۱۰ اسلحه قدرتمند جهان میپردازیم .

تفنگ تک تیرانداز DSR-Precision DSR 50

وقتی صحبت از اولین تفنگ در جهان اسلحه می شود، تفنگ تک تیرانداز DSR-Precision DSR 50 در بالای لیست به عنوان مرگبارترین اسلحه قرار می گیرد. این تفنگ یک DSR-Precision GmbH در آلمان است که تفنگ تک تیرانداز DSR-Precision DSR 50 را تولید می کند. این اسلحه برد وسیعی تا ۱۵۰۰ متر دارد . با نگهدارنده تعبیه شده در جلوی تفنگ، بارگیری مجدد در کمترین زمان ممکن را برای کاربر آسانتر و سریعتر می کند.

تامپسون M1921

تامپسون M1921، که به عنوان “تفنگ تامی” هم آن را میشناسند ، در سال ۱۹۱۹ طراحی شد. این تفنگ به نام توسعه دهنده ژنرال جان تالیافرو تامپسون نامگذاری شد. این اسلحه به گونه ای ساخته شده است که نه یک تپانچه است و نه یک مسلسل کاملاً کامل.

این اسلحه معمولا توسط مقامات پلیس، ماموران امنیتی و سازمان ها استفاده می شود و به دلیل ویژگی هایی که دارد، وزن سبک و دقت آن، مورد استفاده سربازان قرار می گیرد. وزن این اسلحه حدود ۴.۶۹ کیلوگرم است و می تواند تا ۱۰۰۰ گلوله را در یک دقیقه شلیک کند. همچنین دارای برد موثر ۱۰۰ تا ۱۵۰ متر با کالیبر ۴۵ACP است.

مسلسل فرعی UZI

جنگ جهانی دوم شاهد معرفی این اسلحه بود. این یکی دیگر از کشنده ترین اسلحه های جهان است که توسط طراح معروف اسلحه Uziel Gal ساخته شد . او این اسلحه را با همکاری وزارت دفاع اسرائیل ساخته است. اگرچه برد این اسلحه فقط ۲۰۰ متر است، اما دلیلی وجود دارد که هنوز در بازار وجود دارد و جز ۱۰ اسلحه قدرتمند جهان قرار دارد ، آن این است که می تواند تا ۶۰۰ گلوله در یک دقیقه شلیک کند.

سازندگان این تفنگ ، ارزان بودن آن را نیز به نمایش گذاشتند و در نتیجه تفنگ دارای قطعات متحرک بسیار کمی است. بسیاری از مردم جهان از آن استفاده می کنند زیرا اجازه نگهداری از آن برای ایمنی شخصی دارد، همچنین ارتش سراسر جهان از این اسلحه قدرتمند استفاده میکنند .

مسلسل سنگین پیشرفته XM307 ACSW

تفنگ XM307 ACSW Advanced Heavy Machine Gun، اسلحه ای که توسط ارتش ایالات متحده طراحی شد ، تنها می تواند حدود ۲۵۰ گلوله را در یک دقیقه شلیک کند. برد ترسناک ۲۰۰ متری دارد و مسلسل سنگین نامیده میشود زیرا می تواند هر چیزی را در فاصله ۱۰۰۰ متری به طور کامل نابود کند.

این اسلحه قدرتمند می تواند ماشین آلات سنگین را که شامل هلیکوپترها و کشتی های آبی نیز در محدوده ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ متری است، نابود کند. و بدون شک یکی از کشنده ترین سلاح هایی است که روی زمین دیده شده و توسط انسان ساخته شده است.

مسلسل ام جی ۳

مسلسل MG3 اکنون تقریباً شش سال است که وجود دارد. در اکثر درگیری ها مانند جنگ جهانی دوم حضور داشت و نقش عمده ای را نیز ایفا کرد . این مسلسل ریشه و منشأ آلمانی دارد و یک مسلسل خودکار است و می تواند ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ گلوله را در یک دقیقه شلیک کند . همینطور دارای برد خوبی در حدود ۱۲۰۰ متر میباشد . این اسلحه همچنین دارای سرعت باورنکردنی ۷.۶۲ میلی متر است، بنابراین خود را در رتبه پنجم مرگبارترین اسلحه در جهان قرار می دهد.

تفنگ تهاجمی F-2000

تفنگ تهاجمی F-2000 که در بلژیک توسط شرکت توسعه سلاح های آتش نشانی FN Herstal ساخته شد ، یک تفنگ کاملا خودکار است که می تواند تا ۸۵۰ گلوله را در یک دقیقه شلیک کند. این اسلحه اولین بار در سال ۲۰۰۱ در ابوظبی به نمایش درآمد . همچنین این اسلحه قدرتمند دارای برد ۵۰۰ متر می باشد .

این اسلحه با گاز کار می کند و دارای نارنجک انداز سبک وزن ۴۰ میلی متری است. F-2000 متاسفانه در بسیاری از جنگ ها از جمله جنگ در افغانستان، عملیات هوشمند، جنگ داخلی یمن و بسیاری از جنگ های دیگر استفاده شد .

تفنگ تک تیراندازAccuracy International AS50

تفنگ تک تیرانداز Accuracy International AS50 که در سال ۲۰۰۵ توسط اسلحه گرم بریتانیایی Accuracy International Ltd ساخته شد . از یک قاب تیتانیومی سبک وزن و یک لوله شناور برخودار است .

این اسلحه می تواند در هر ۱.۶ ثانیه تا ۵ گلوله ۰.۵۰ BGM شلیک کند. برد آن ۱۸۰۰ متر و کالیبر ۱۲.۷ میلی متر است. این اسله قدرتمند به طور ویژه برای هدف قرار دادن مکان های مسافت طولانی با دقت بسیار بالا طراحی شد. هنوز هم به طور گسترده ای تا به امروز مورد استفاده قرار میگیرد.

Heckler و Koch تفنگ تهاجمی HK 416

هکلر و کخ این بار یک ماشین کشتار دیگر تولید کردند. میتوان گفت این اسلحه نسخه بهبود یافته M4 آمریکایی است. این اسلحه یک تفنگ تهاجمی ۵.۵۶ میلی متری است که می تواند حدود ۷۰۰ تا ۹۰۰ گلوله را در یک دقیقه شلیک کند و برد موثر آن ۶۰۰ متر است . و همچنین از سیستم پیستون گاز کوتاه ضربه ای استفاده می کند.

Heckler و Koch، مسلسل MG4 MG 43

این مسلسل مرگبار که توسط همین شرکت، یک شرکت آلمانی ساخته شده است ،یک مسلسل ۵.۵۶ میلی متری است که با تسمه تغذیه می شود. با توجه به دقت اسلحه ها، به آن قاتل کامل لقب دادند. MG4محبوبیت خود را در سال ۲۰۰۰ به دست آورد اما در سال ۱۹۹۰ توسعه یافت. این مسلسل می تواند حدود ۷۷۵ تا ۸۸۵ گلوله را در یک دقیقه شلیک کند و برد بسیار موثر ۱۰۰۰ متری دارد.

کلاشینکف AK-47

اسلحه کلاشینکف AK-47 که در بین مردم آن رابا نام AK-47 میشناسند ،جز  ۱۰ اسلحه قدرتمند جهان و یکی از پرکاربردترین اسلحه ها در طول جنگ جهانی دوم است. این تفنگ در یک دقیقه حدود ۵۸۰ گلوله با برد موثر ۴۰۰ تا ۸۰۰ متر شلیک می کند. این تفنگ محبوبیت خود را مدیون وزن سبک و مقاومت در برابر آب و هوای بد است.

این کلاشینکف یکی از معدود اسلحه هایی است که حتی پس از غوطه ور شدن کامل در آب می تواند به خوبی شلیک کند. هزینه ساخت در مقایسه با اسلحه های قدرتمند دیگر بسیار کمتر است زیرا تنها هشت قطعه متحرک وجود دارد.

برای مشاهده دیگر انواع اسلحه ها به این آدرس مراجعه کنید.

منبع:تیم تخصصی اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *