Close
logo-samandehi
بسته

۱۰رسم معروف سال جدید

زمان مطالعه این مطلب: ۲ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰رسم معروف سال جدید

10رسم معروف سال جدید

طبق آمار موجود در موتورهای جستجو ۱۰رسم معروف سال جدید به شرح زیر می باشد:

 

۱-چهارشنبه سوری

۲-خانه تکانی

۳-افروختن آتش

۴-سفره هفت سین

۵-رنگ کردن تخم مرغ

۶-دیدوبازدید بزرگ ترها

۷-عیدی دادن

۸-لباس نو خریدن

۹-سبزه انداختن

۱۰-سبزی پلو با ماهی شب عید

۱۰رسم معروف سال جدید

در طی تاریخ، هر فرهنگ و منطقه‌ای رسوم و سنت‌های خاص خود را برای جشن گرفتن از سال جدید دارد. در زیر، ۱۰ رسم معروف برای جشن گرفتن از سال جدید در مناطق مختلف جهان را برایتان ذکر می‌کنم:

رسم نوروز (ایران): جشنی است که در روز اول بهار (۲۱ یا ۲۲ مارس) در ایران و مناطقی از آسیای میانه جشن گرفته می‌شود. این روز با شادی، غذاهای خاص و تعاملات خانوادگی جشن می‌گیرد.

رسم هونگ بائی (چین): این رسم در چین و دیگر مناطقی که جامعه چینی در آن حضور دارد، برای استقبال از سال جدید برگزار می‌شود. شامل آتش بازی، رقص اژدها و شیر و سایر مراسم سنتی است.

رسم هوگمانی (ژاپن): در ژاپن، سال جدید با جشن هوگمانی در ۱ ژانویه (۱ شهریور) جشن گرفته می‌شود. این رسم شامل عبور از تونل شادی، سوت زدن به صدای بلند و اجرای رقص هاپونو می‌شود.

رسم دیوالی (هندوستان): در هندوستان، جشن دیوالی برگزار می‌شود که به عنوان جشن نور و روشنایی شناخته می‌شود. این جشن شامل روشن کردن شمع‌ها و چراغ‌ها، پخت و پز خوراکی‌های خاص و جشن‌ها در خانه‌ها و معابد است.

تیم تخصصی اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *