Close
logo-samandehi
بسته

۱۰تمدن برتر تاریخ

زمان مطالعه این مطلب: ۲ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰تمدن برتر تاریخ

طبق آمار موجود در موتورهای جستجو۱۰تمدن برتر تاریخ به شرح زیر می باشد:

 

۱-اینکا

۲-استرالیایی های بومی

۳-جیاهو

۴-دره ایندوس

۵-ازتک ها

۶-مایان

۷-نورته چیکو

۸-روم

۹-مصر

۱۰-بین النهرین

با شنیدن نام تمدن شاید شما هم به یاد آتلانتیس یا تمدن راما بیافتید اما در این مقاله ۱۰تمدن برتر تاریخ را بررسی می کنیم که مورخان و دانشمندان واقعی بودن آن را اثبات کرده اند و این دوتمدن ذکر شده درحال حاضر درحد فرضیه و افسانه می باشند.

با ما همراه باشید:)

۱-اینکا

تمدن اینکا معماران بسیار ماهری بودند و نواحی پرو،اکوادور و شیلی را در نقشه ی حال حاضر جهان شامل می شدند که پایتخت آنها پرو بود و پادشاه شان ساپا اینکا نام داشت.

۲-استرالیایی های بومی

یکی از قدیمی ترین تمدن هاست و برخی بر این باورند که نیاکان استرالیایی های کنونی می باشند و حدود ۴۰/۰۰۰سال پیش در این محل ساکن شدند.

۳-جیاهو

اغلب به دلیل تولید شراب های قدیمی و خاک خورده شناخته می شوند اما مردمانش بیشتر کشاورز بودند و در چین امروزی سکنا داشتند.

۴-دره ایندوس

با نام تمدن هاراپان نیز شناخته می شود ودر حال حاضر مناطقی از افغانستان،پاکستان و هند را شامل شده و مردم این منطقه ریاضی دان بوده و روش درست اندازه گیری طول و جرم و زمان را توسعه دادند.

۵-ازتک ها

بعد از اینکاها زمان امپراطوری ازتک ها فرا رسید و قلمروی خود را تا امریکای مرکزی گسترش دادند. همچنین مردم بسیار فداکار بودند،اهرام آنها را می توان در اطراف مکزیک مشاهده کرد.

۶-مایان

پیچیده ترین تمدن بود بطوری که در ان زمان به ۱۹میلیون جمعیت رسیدند ایشان روش خود را برای نوشتن ابداع کرده و ستاره شناسان بزرگی به جهان دادند.

۷-نورته چیکو

قرن چهارم و دوم پیش از میلاد در اوج خود بودند، اولین شهرش در منطقه فورتالزا اتفاق افتاد که نمای چشم گیری داشت و توسط مردم گسترش می یافت.

۸-روم

این تمدن بزرگ به قرن ششم پیش از میلاد باز می گردد. روم امپراطوری های بزرگی را از جمله ژولیوس سزار،آوگوستوس را به خود دیده است.

۹-مصر

تمدن مصریان از کارآمدترین ۱۰تمدن برتر تاریخ می باشد که در کنار رود نیل را دربرگرفته بود، از دستاوردهای آنان مومیایی کردن مردگان و اهرام عجیب مصر می باشد.

۱۰-بین النهرین

اولین تمدن بشری بین رودهای دجله و فرات و میان آسیای صغیر و خلیج فارس واقع گردید و همه اینها بخاطر وجود زمین های کشاورزی حاصل خیز این منطقه بود.

 

تیم تخصصی اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *