Close
logo-samandehi
بسته

۱۰تاازبهترین کتابهای روانشناسی

زمان مطالعه این مطلب: ۴ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰ تاازبهترین کتابهای روانشناسی

گاهی ما انسانها دچار افسردگی،استرس،کاهش اعتمادبه نفس ودیگر اختلالات روحی و روانی می شویم ویا اکثر مردم بدنبال جملات انگیزشی جهت رشد زندگی خود هستند.

درتمامی این موارد کتاب های روانشناسی میتوانند کمک بزرگی به ما کنند دراین مقاله شمارا با ۱۰تا ازبهترین و پرفروش ترین کتابهای روان شناسی اشنا می کنیم.

طبق آمار موجود در موتورهای جستجو ۱۰ تاازبهترین کتاب های روانشناسی به شرح زیر می باشد:

۱-انسان در جست وجوی معنا

۲-تفکر،سریع وکند

۳-فرضیه خوشبختی،یافتن حقیقت مدرن در خرد باستان

۴-هیجانات چگونه ساخته می شوند،حیات اسرارامیز مغز

۵-عشق

۶-تجربه اوج،فراسوی سرخوشی

۷-رهاکردن،طریقت تسلیم

۸-غریزه اراده

۹-عادت های یک مغز شاد

۱۰- نفوذ نامرئی

۱-انسان در جست‌وجوی معنا

این کتاب با خاطرات ویکتور فرانکل از دوران اسارتش در اردوگاه‌های نازی، طرفداران بسیاری به خود جذب کرده است.

جمله ای ازمتن کتاب:

به خوبی آشکار است که خنده بیش از هر چیز دیگری می‌تواند انسان را از شرایط نابسامان و دشوار موجود جدا کرده و به او برای ایستادگی در برابر سختی‌ها و زشتی‌ها موجود نیرو ببخشد هرچند برای زمانی تنها به طول چند لحظه.

1

۲- تفکر، سریع و کند

دانیل کانمن، روان‌شناس معروف و برنده نوبل اقتصاد نویسنده این کتاب است و دو نظام فکری را به ما توضیح می‌دهد: یکی سریع، شهودی و احساسی و دیگری کندتر، شورایی‌تر و منطقی‌تر! کانمن در این کتاب توضیح می‌دهد که چه زمانی نباید بر شهود تکیه کنیم و بهتر است روند تفکر و تصمیم‌گیری را کندتر کنیم.

جمله ای ازمتن کتاب:

پول برای شما خوشبختی و خوشحالی را نمی‌خرد، اما بی پولی مطمئناً برای شما بدبختی به ارمغان می‌آورد.

15

۳-فرضیه خوشبختی؛ یافتن حقیقت مدرن در خرد باستان

جاناتان هایت بر اساس خرد فلسفی و پژوهش‌های علمی، در این کتاب نشان می‌دهد که یافتن معنا در زندگی بسیار ساده است. در این کتاب ۱۰ حقیقت بزرگ آشکار می‌شود که توسط تمدن‌های بزرگ دنیا کشف شده‌اند.

این حقایق پس از گذر از صافی علم، در زندگی امروزی می‌توانند راهگشا باشند و راه شکوفایی انسان را نشان می‌دهند.

در این کتاب پیام‌های اخلاقی به انسان منتقل می‌شوند که عبارت‌اند از: «با دیگران همان‌طور رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کنند» و «آنچه شما را نمی‌کشد قوی‌تر می‌کند».

20

۴-هیجانات چگونه ساخته می‌شوند؛ حیات اسرارآمیز مغز

لیزا فلدمن در این کتاب نشان می‌دهد که باورهای رایج در مورد احساسات اشتباه است.

احساسات انسان به صورت ناخودآگاه در بخش‌های خاصی از مغز شکل نمی‌گیرد. در شکل‌گیری هریک از احساسات ما، مغز، بدن و فرهنگ نقش دارند.

جمله ای ازمتن کتاب:

مردم دوست دارند بگویند که چیزی را که می‌بینند باور دارند، اما واقع‌گرایی عاطفی نشان می‌دهد که ما چیزی را که باور داریم می‌بینیم.

2

۵-عشق

کتاب کاوشی است درباره عشق؛ این پدیده لطیف بشری که انسان‌ها را یکی می‌کند.

نویسنده با معرفی موانع عشق، ابزارهایی برای گذر از آنها ارائه می‌کند. لئو بوسکالیا، که به دکتر لاو (Love) معروف است، این کتاب را با الهام از کلاس درس عشق که در دانشگاه برگزار می‌کرد نوشته است.

جمله ای ازمتن کتاب:

جایی که آرزویی نیست، عشق هم نیست.

3

۶-تجربه اوج؛ فراسوی سرخوشی

میهالی در این کتاب نشان می‌دهد که وضعیتی از هشیاری به ‌نام غرقگی، همان چیزی است که تجربه‌ای خاص را رضایت‌بخش می‌کند و توضیح می‌دهد که چگونه این وضعیت مثبت را مدیریت کنیم و بروز آن را به بخت‌واقبال واگذار نکنیم.

گزیده ای ازکتاب:

دو هزار و سیصد سال پیش، ارسطو به این نتیجه رسید که مردم بیش از هر چیز به دنبال شادی هستند؛ مردم شادی را برای شاد بودن می خواهند و اگر اهداف دیگری چون سلامتی، زیبایی، پول و یا قدرت برایشان اهمیت دارد، به این دلیل است که می خواهند از طریق این ها به شادی برسند.

13

۷-رهاکردن؛ طریقت تسلیم

این کتاب نشان می‌دهد که رها کردن ترفندی ساده برای گذر از موانع روشنگری و آزادشدن از افکار منفی ارائه می‌دهد.کتاب برای بهبود همه جنبه‌های زندگی از جمله سلامتی جسمی، خلاقیت، موفقیت مالی، درمان عاطفی، انگیزش شغلی، رابطه عاطفی و جنسی و رشد معنوی مفید است.

گزیده ای ازکتاب:

ما یک بار عظیم از احساسات، رفتارها و باورهای منفی انباشته شده را با خود حمل می کنیم. فشارهای جمع شده ی ناشی از آن‌ها ما را بیچاره می کند و سرچشمه بسیاری از امراض و مشکلات است.

17

۸-غریزه اراده

غریزه اراده، که درباره علم تازه خودکنترلی و مهار آن برای تقویت سلامتی، بهره‌وری و افزایش شادی صحبت می‌کند، بر پایه آخرین پژوهش‌ها و بهره‌گیری از علم روان‌شناسی، اقتصاد، عصب‌شناسی و پزشکی، توضیح می‌دهد که اراده چیست، چطور کار می‌کند و چرا مهم است.

19

۹-عادت‌های یک مغز شاد

لورتا گرازیانو برونینگ نویسند این کتاب نشان می‌دهد که چگونه می‌توان مغز را پرورش داد تا ترکیباتی شیمیایی‌ را آزاد کند که باعث شادی انسان می‌شوند.

وبا فعالیت‌هایی ساده نقش هورمون‌های شادی (سروتونین، دوپامین، اکسی‌توسین و اندورفین) را نشان می‌دهد.

گزیده ای ازکتاب:

مغز شما میراث افرادی است که زنده مانده‌اند. شاید این موضوع بدیهی به‌نظر برسد اما اگر به چالش‌های بزرگ بقا که در گذشته وجود داشته‌اند نگاه دقیق‌تری بیاندازید می‌بینید شبیه یک معجزه است که تمام نسل‌های قبلی شما ژن خود را زنده نگه‌داشته‌اند.

18

۱۰-نفوذ نامرئی

جونا برگر در این کتاب در مورد عوامل پنهانی صحبت می‌کند که روی تصمیم‌گیری‌های تأثیر می‌گذارند.

9
منبع:تیم تخصصی اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *