Close
logo-samandehi
بسته

10اختراع برتر ایرانیان

زمان مطالعه این مطلب: 2 دقیقه
تبلیغ-3

10اختراع برتر ایرانیان

طبق آمار موجود در موتورهای جستجو10اختراع برتر ایرانیان به شرح زیر می باشد:

 

*یخچال

*باتری

*اسید سولفوریک

*تخته نرد

*الفبا

*خدمات پست

*مفهوم حقوق بشر

*انیمیشن

*سیستم مالیات

*قنات

 

ایران و ایرانیان از دیرباز دارای تمدن بسیار بزرگ و غنی بودند در این مقاله تیم ما شما را با 10اختراع برتر ایرانیان آشنا خواهد کرد تا بدانیم پارسیان از ابتدا تا به حال مردمان باهوش و متفکری بوده اند.

با ما همراه باشید:)

*یخچال

نوعی خنک کننده که به صورت گنبدی در قدیم ساخته می شد بصورتی که هوای گرم به بالا و سر گنبد می رفت و قسمت پایین آن خنک می ماند.

*باتری

سلول اشکانی یا باتری برای اولین بار توسط ایرانیان و در شهر مدائن ساخته شد آن هم با لوله فلزی و ظرف سفالی و یک درپوش با جنسی متفاوت از لوله فلزی که در آن بکار می رفت.

*اسید سولفوریک

سومین اختراع جنجالی از 10اختراع برتر ایرانیان جوهر گوگرد یا اسید سولفوریک می باشد که سازنده ی آن کسی نیست به جز زکریای رازی!

*تخته نرد

حدود 3هزار سال پیش از میلاد مسیح در ایران ساخته شده و هنوز هم طرفداران زیادی دارد البته امروزه طریقه بازی کردن متفاوت می باشد اما هنوز هم ماهیت خود را از دست نداده است.

*الفبا

قدیمی ترین زبان باستانی متعلق به ایرانیان دوره ی هخامنشی می باشد.آثار به جا مانده از پرسپولیس نشان از این می دهد که قدمت خط های روی آن مربوط به داریوش اول می باشد.

*خدمات پست

شواهد نشان می دهد که خدمات پست مانند اسب و ارابه  های دارای نامه مربوط به کوروش بزرگ می باشد و قدمتی طولانی دارد و بنیانگزاران آن ایرانیان می باشند.

*مفهوم حقوق بشر

منشور کوروش بی شک به گوشتان خورده! در سال 1879در بین خرابه های شهربابل در بین النهرین کشف شد تا ثابت کند حقوق بشر برای جامعه ی امروزی فقط نیست بلکه در ایران قدمتی چند هزارساله دارد.

*انیمیشن

تصاویر دنباله دار اولین بار روی یک جام سفالی در سیستان و بلوچستان کشف شد. تصویرهایی از بزی که در حال پریدن به سمت یک درخت و خوردن از برگ های آن است.

*سیستم مالیات

شکل رسمی آن در زمان داریوش اول تشکیل شد اگرچه که ایرانیان از دادن مالیات معاف بودند اما می بایست هدایایی را به حکومت پیشکش کنند.

*قنات

سیستمی برای آبرسانی به مزارع بشمار می رفت و در هزاره اول قبل از میلاد ساخته شد و به تدریج در کشورهای غربی و شرقی مورد استفاده قرار گرفت.

تیم تخصصی اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *