Close
logo-samandehi
بسته

۱۰ والیبالیست برتر دنیا

زمان مطالعه این مطلب: ۳ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰ والیبالیست برتر دنیا

طبق اطلاعات موجود در موتورهای جستجو لیست ۱۰ والیبالیست برتر دنیا در سال ۲۰۲۲ میلادی به شرح زیر است:

  1. ریکاردو لوکالی – برزیل
  2. ایوان زایتسف – ایتالیا
  3. موریلو اندرس – برزیل
  4. میخال وینبارسکی – لهستان
  5. مکس هولت – آمریکا
  6. ماتئوش میکا – لهستان
  7. فاکوندو کونته – آرژانتین
  8. سعید معروف – ایران
  9. پاول کروگلوف – روسیه
  10. اروین نگاپت – فرانسه

در ادامه به معرفی بهترین بازیکنان والیبال جهان می پردازیم:

bronze
موریلو اندرس

موریلو اندرس

gold
ریکاردو لوکارلی

ریکاردو لوکالی

silver
ایوان زایتسف

ایوان زایتسف

اروین انگاپت

۱۰-اروین انگاپت

اروین انگاپت بازیکن والیبال اهل فرانسه و جزو ۱۰ والیبالیست برتر دنیا است که برای تیم ملی والیبال مردان فرانسه بازی می‌کند. وی با درخشش خود در لیگ جهانی ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ و لیگ ملت‌ها ۲۰۲۲ به عنوان باارزش‌ترین بازیکن مسابقات انتخاب شد و در سال ۲۰۱۶ نیز از سوی کنفدراسیون والیبال اروپا به عنوان تماشایی‌ترین بازیکن سال اروپا معرفی شد. او در حال حاضر در تیم مودنا ایتالیا توپ می‌زند و سابقه بازی در تیم والیبال پیکان تهران را نیز داراست .

پاول

۹-پاول کروگلوف

پاول کروگلوف زادهٔ ۱۷ سپتامبر ۱۹۸۵) بازیکن والیبال اهل روسیه است. پاول در حال حاضر عضو تیم ملی والیبال روسیه و باشگاه دینامو مسکو است. وی در ترکیب تیم ملی روسیه مدال نقره جام جهانی ۲۰۰۷ و دو مدال برنز لیگ جهانی ۲۰۰۶، ۲۰۰۸ را به دست آورد. کروگلوف در جام کنفدراسیون والیبال اروپا ۲۰۱۵ به عنوان باارزش ترین بازیکن مسابقات انتخاب شد.

سعید معروف

۸-سعید معروف

او سال‌های زیادی به عنوان کاپیتان تیم ملی ایران بود.در ۲۰۱۴ به عنوان بهترین پاسور انتخاب شد. سعید معروف اولین بازیکن ایرانی است که قهرمان لیگ روسیه، جام حذفی روسیه و همچنین لیگ قهرمانان اروپا شد.

فاکوندو کونته

۷-فاکوندو کنته

او عضو تیم ملی مردان آرژانتین و دارنده ندال برنز بازی‌های المپیک در توکیو سال ۲۰۲۰ و همچنین دارنده مدال طلای بازی‌های پان آمریکا در سال ۲۰۱۵ و دارنده مدال نقره در آمریکای جنوبی ۲۰۱۱ است. هوگو کنته، پدر فاکوندو، بازیکن سابق والیبال بود.

ماتئوش میکا

۶-ماتئوش میکا

میکا در سال ۲۰۱۴ با مهارت فوق‌العاده‌اش به تیم ملی لهستان کمک کرد تا جام قهرمانی جهان را به‌ دست آورد. بی‌شک او از با استعداد ترین و از بهترین بازیکنان والیبال جهان است.

مکس هولت

۵-مکس هولت

هولت با نام مستعار تاندر هولت در والیوود، از بهترین دفاع‌های روی تور  و جزو ۱۰ والیبالیست برتر دنیا حال حاضر جهان است.

میخال وینیارسکی

۴-میخال وینیارسکی

وینیارسکی از سال ۲۰۰۴ بازی‌های ملی خود را آغاز کرد.او از بهترین دریافت کننده‌های قدرتی در طی سال‌های فعالیتش است. او یکی از بازیکنان تاثیرگذار لهستانی در جام هجدهم بود. وی پس از بالابردن جام قهرمانی از تیم ملی لهستان خداحافظی کرد.

موریلو اندرس

۳-موریلو اندرس

اندرس معروف به موریلو از پرافتخارترین بازیکنان والیبال برای برزیل است. او با تیم ملی برزیل موفق به کسب ۴ قهرمانی آمریکای جنوبی، دو قهرمان جام بزرگ قهرمانان جهان، ۷ قهرمانی و ۲ نایب قهرمانی در لیگ جهانی، یک قهرمانی و یک سومی در جام جهانی و سه قهرمانی و یک نقره قهرمانی جهان و دو دو مدال نقره المپیک شد.

ایوان زایتسف

۲-ایوان زایتسف

زایتسف ملقب به لوزار به معنای تزار ایتالیایی است.او کاپتان تیم ملی مردان ایتالیا، دارنده مدال برنز بازی‌های المپیک لندن ۲۰۱۲، دارنده مدال نقره قهرمانی اروپا در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳، مدال برنز لیگ جهانی در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴، قهرمان ایتالیا در سال ۲۰۱۴ و دارنده مدال نقره بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶ است. او در سال ۲۰۰۴ کار خود را به عنوان یک پاسور آغاز کرد، اما بعدها به پست مهاجم و آبشارزن قدرتی رفت.او در سال ۲۰۱۵ به عنوان بهترین آبشارزن انتخاب شد.در همان سال زایتسف و تیم ایتالیا تیم ایتالیا به مدال نقره مسابقات قهرمانی اروپا دست یافتند.

ریکاردو لوکارلی

۱-ریکاردو لوکالی

این بازیکن برزیلی یکی از بهترین والیبالیست‌های جهان است. لوکالی عضو تیم ملی والیبال مردان برزیل و باشگاه ترنتینو والی ایتالیا است. در سال ۲۰۱۶، لوکالی بازیکن کلیدی برزیل در راه کسب مدال طلای بازی‌های المپیک ریو بود و بخشی از تیمی بود که مدال طلای بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو را به‌دست آورد. او سه بازی آخر را در مقابل آرژانتین در یک چهارم نهایی، روسیه در نیمه نهایی و ایتالیا در فینال انجام داد.

۵/۵ - (۱۰ votes)

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *