Close
logo-samandehi
بسته

۱۰ نمایش تئاتر برتر

زمان مطالعه این مطلب: ۲ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰ نمایش تئاتر برتر

طبق اطلاعات موجود در موتورهای جست و جو, ۱۰ نمایش تئاتر برتر به شرح زیر است:

*ایوانف_امیررضا کوهستانی

*دیوار چهارم_امیررضا کوهستانی

*کسوف_ایوب اقاخانی

*جنایت و مکافات_ایمان افشاریان

*نامه های عاشقانه از خاورمیانه_کیومرث مرادی

*مردی برای تمام فصول_بهمن فرمان آرا

*کلمه سکوت کلمه_مائده طهماسبی

*شکلک_کیومرث مرادی

*گلن گری گلن راس_پارسا پیروزفر

*اتاق ورونیکا_رضا ثروتی

در مطلب بالا, اسامی این اثار هنری را به همراه نام کارگردان انها مشاهده می کنید.

یکی از قدیمی ترین هنرهای جهان تئاتر است که در گذشته برای انتقال مفاهیم به تماشاگر نیز کاربردی بود.تئاتر هنر صحنه است و برتری ان نسبت به سینما ارتباط مستقیم هنرمند و بیننده است.بازیگر می تواند هنر و پیام خود را در قالب کلمات و احساسات منتقل کند.

همانطور که گفتیم اینکه ما اجرای تئاتر را روی صحنه نمایش می بینیم آن را برای ما خاص میکند.اما این ارتباط در لحظه مشکلی را نیز ایجاد می کند.اغلب نمایش های تئاتر را در یک شهر و در مقطع زمانی خاص اجرا می کنند.به همین خاطر ممکن است بسیاری از علاقه مندان فرصت تماشای ان را از دست بدهند.به همین دلیل کارگردان ها بعضی از نمایش ها را ضبط می کنند و به صورت فیلم تئاتر ارائه می دهند.

تئاتر نامه های عاشقانه از خاورمیانه

نمایش “نامه های عاشقانه از خاورمیانه” به کارگردانی کیومرث مرادی در دو مرحله روی صحنه رفت.یکبار در سال ۹۵ و بار دیگر در سال ۹۶ ان را اجرا کردند.نمایشنامه این تئاتر راجع به زنذگی پرفراز و نشیب سه زن است.و روایت زیبای ان حاصل قلم کیومرث مرادی, پوریا آذربایجانی و محمد مساوات بود.

همانطور که گفتیم این نمایش را در دو مرحله اجرا کردند.بار اول با بازی هانیه توسلی, طناز طباطبایی و پانته آ پناهی ها و بار دیگر با هنرمندی آزاده صمدی, پانته آ پناهی ها و هانا کامکار

در هر دو مرحله تماشاگران از ان استقبال کردند و به عنوان اثری به یادماندنی ثبت شد.اجرای سال ۹۶ کاندید بهترین موسیقی سی و پنجمین جشنواره بین المللی فجر شد.

کارگردان ها و بازیگران و دیگر عوامل تئاتر در ایران هنرمندانه عمل می کنند و اثار ارزشمندی را خلق می کنند.ما به شما توصیه می کنیم که تماشای ۱۰ نمایش تئاتر برتر را از دست ندهید.

منبع : تیم تخصصی اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط