Close
logo-samandehi
بسته

۱۰ نمایشنامه ی برتر ایرانی

زمان مطالعه این مطلب: ۲ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰ نمایشنامه ی برتر ایرانی

۱۰ نمایشنامه ی برتر ایرانی

طبق اطلاعات موجود در سایت گودریدز, لیست ۱۰ نمایشنامه ی برتر ایرانی به شرح زیر است:

۱.مرگ یزدگرد, بهرام بیضایی

۲.شب هزار و یکم, بهرام بیضایی

۳.پرده خانه, بهرام بیضایی

۴.شهر قصه, بیزن مفید

۵.خشک سالی و دروغ, محمد یعقوبی

۶.پلکان, اکبر رادی

۷.خاطرات هنرپیشه ی نقش دوم, بهرام بیضایی

۸.افرا(روز میگذرد), بهرام بیضایی

۹.هیولاخوانی, نغمه ثمینی

۱۰.چهار صندوق, بهرام بیضایی

به متن قابل نمایش در تئاتر, نمایشنامه می گوییم.نویسنده های انان نیز با عنوان نمایشنامه نویس یاد می شوند.در نمایشنامه دیالوگ ها, مکان و زمان رخ دادن حوادث و حتی حالات چهره بازیگر ذکر می شود.و همچنین در اکثر انها قبل شروع متن نمایش کمی راجع به صحنه توضیح می دهند.

هر پرده از نمایش خود شامل بخش های مختلفی است که ساختار نمایشنامه را تشکیل می دهند.نمایشنامه جلوه ای منحصر به فرد از ادبیات نمایشی است که در ایران نیز نمونه های درخشان و موفقی از ان موجود است.

خواندن نمایشنامه نیز تجربه ای متفاوت از خواندن کتاب داستان یا رمان یا شعر است.با مطالعه ی آن حس می کنیم در دل یک فیلم یا داستان هستیم, چون از تک تک جزییات آن باخبر می شویم.

با خواندن نمایشنامه فرصتی فراهم می شود که با تفکر, دغدغه ها, احساسات و چالش های نویسنده اشنا شوید و تجربه ای نو کسب کنید.

نمایش نامه نویسان برتر ایرانی

به عنوان مثال بهرام بیضایی نویسنده و کارگردان گرانقدر ایرانی که اثارش در این محتوا نقش پررنگی دارند.بسیاری از صاحب نظران او را جزو برترین نمایش نویسان می دانند.بهرام بیضایی از نویسندگان و اندیشمندان برجسته نمایش و ادبیات نوین فارسی است و به همین دلیل مطالعه ی اثار او می تواند بسیار مفید باشد.

مطلب ۱۰ نمایشنامه ی برتر ایرانی را برای شما همراهان عزیز تهیه کردیم تا از این محتوا استفاده کنید و با مطالعه ی انها اوقات فراغت خود را به بهترین شکل سپری کنید.

توضیحات بیشتر را می توانید در این آدرس مشاهده کنید.

منبع : تیم تخصصی اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط