Close
logo-samandehi
بسته

۱۰ مکان برتر گردشگری در شیراز

زمان مطالعه این مطلب: ۲ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰ مکان برتر گردشگری در شیراز

طبق اطلاعات موجود در سایت سیری در ایران موتورهای جستجو ۱۰ مکان برتر گردشگری در شیراز به شرح زیر است:

.تخت جمشید

.پاسارگاد

.باغ ارم

.آبشار مارگون

.تنگ دم اسب

.مسجد وکیل

.دروازه قرآن

.عمارت دیوانخوانه

.باغ دلگشا

.ارگ کریم خان

شیراز شهر عشق، شهر انگورهای خوب، عشق و شاعرانگی است، شهری با دیدنی‌های فراوان که چه از لحاظ طبیعت‌‌گردی و چه از لحاظ فرهنگی و تاریخی در بین شهرهای دیگر کشور کم‌نظیر است.

قبل از هر چیزی باید بدانیم که بهترین زمان برای رفتن به این منطقه، اردیبهشت ماه است؛ وقتی که عطر بهارنارنج خیابان‌ها را پر می کند و تمام باغ‌ها با گل‌های رنگارنگ زیباتر می شوند. آب‌وهوای شهر شیراز معمولاً دلپذیر است؛ تابستان گرمی دارد و پاییز و زمستانش چندان سرد نیست.

اطلاعاتی درباره این ۱۰ مکان برتر گردشگری در شیراز:

تخت جمشید : پایتخت آیینی امپراتوری هخامنشی که در زمان داریوش اول آن را بنا کردند. مردم این اثر تاریخی به نام های پارسه و پرسپولیس نیز می شناسند.

پاسارگاد : مجموعه پاسارگاد از جاهای دیدنی شیراز نخستین پایتخت امپراتوری هخامنشی هست که ان را به فرمان کوروش دوم ساختند. این اثر نمونه ای برجسته از هنر و معماری سلطنتی هخامنشی و گواهی بی بدیل از تمدن پارسی است که تا به امروز پابرجا می باشد. مقبره کوروش بزرگ یکی از مهم ترین قسمت های پاسارگاد است که تقریبا سالم می باشد و به جز آن، کاخ بار عام، مقبره کمبوجیه، تل تخت، کاخ بار اختصاصی، کاروانسرای مظفری، هم جزء آثار باستانی موجود در پاسارگاد هستند.

تنگ دم اسب : یکی از بکرترین دیدنی‌ های اطراف شیراز است. این منطقه دیدنی و خوش آب و هوا در کوهمره سرخی در فاصله ۵۰ کیلومتری جنوب شیراز و شرق روستای کره بس قرار گرفته است و به دلیل داشتن رودخانه و گذر از معابر آبی، طرفداران زیادی دارد. اطرافش را درختان انبوه بلوط و کوه‌های سربه فلک کشیده پوشانده است و برای عبور از آن باید از راه‌های تنگ و شکاف‌های متعدد گذشت. رودخانه دم اسب بعد از طی مسیر تنگی وارد روستای کره بس می‌شود.

منبع:تیم تخصصی اسمارت رنکینگ

#ایرانی

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط