Close
بسته

10 شركت برتر داروسازی جهان

10 شركت برتر داروسازی جهان

10 شركت برتر داروسازی جهان ، بزرگ ترین شركت داروسازي و بهترين شركت داروسازي دنیا که معتبرترین برند های دارویی هستند

طبق اطلاعات موجود در سایت دنیای اقتصاد درباره ی بزرگ ترین و بهترين شركت داروسازي دنیا ، لیست 10 شركت برتر داروسازی جهان که معتبرترین برند های دارویی هستند به شرح زیر است :

1.فايزر

2.نوارتيس

3.سانوفي

4.هلدينگ روش

5.مرك اند كو

6.گلاكسو اسميت كلاين

7.الي لي لي اند كو

8.آبوت لابراتوارز

9.مكسون

10. پیشنهاد شما چیست…؟

در بین نام بهترين شركت داروسازي دنیا ، بيشترين سهم را شركت هاي آمريكايي دارند که در سال 2020 به علت شيوع ويروس كرونا و رقابت بر سر ساخت واكسن در بين شركت هاي دارويي این سهم به شدت قابل رويت مي باشد.

بنابراین ما در این قسمت لیست 10 شركت برتر داروسازی جهان را خدمت شما همراهان عزیز ارائه داده ایم تا بتوانید از این محتوا به بهترین شکل استفاده نمایید.

فایزر ، بزرگترین شرکت داروسازی جهان

شرکت فایزر (Pfizer) بزرگ ترین شركت داروسازي از لحاظ فروش است. این شرکت که دفتر مرکزی آن در نیویورک و مرکز تحقیقات آن در کانتیکت قرار دارد، به تولید معتبرترین برند های دارویی جهان نظیر لیپیتور (برای کاهش کلسترول خون)، لایریکا (برای دردهای عصبی) و دیفلوکان (ضدقارچ) می‌پردازد.

در دهه ۱۸۴۰ یک شیمیدان آلمانی به نام «چارلز فایزر» و یک قناد آلمانی به نام «چارلز ارتارت» در حین مهاجرت به آمریکا با یکدیگر آشنا شدند و چند سال بعد یعنی در سال ۱۸۴۹ شرکت Charles pfizer & Co را برای تولید مواد شیمیایی از جمله‌ترکیبات ید، اسید سیتریک و اسید بوریک تاسیس کردند.

مطالعات و تلاش آنها موجب رشد و تعالی تکنولوژی تخمیر و تولید اسید سیتریک در مقادیر زیاد شد. از جمله موفقیت‌های اولیه فایزر و ارتارت، داروی «سانتونین» بود که هنوز هم به دنبال کشف پنی‌سیلین در سال ۱۹۲۸ توسط الکساندر فلمینگ، چگونگی آن در مقادیر زیاد مورد بحث قرار گرفت و چندین دانشمند از انگلستان برای تحقیق در این زمینه به آمریکا آمدند.

اطلاعات فوق را به همراه توضيحات بيشتر مي توانيد در آدرس زير مشاهده نماييد.

منبع : تیم تخصصی اسمارت رنکینگ