Close
logo-samandehi
بسته

۱۰ شرکت برتر داروسازی جهان

زمان مطالعه این مطلب: ۲ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰ شرکت برتر داروسازی جهان

10 شرکت برتر داروسازی جهان ، بزرگ ترین شرکت داروسازی و بهترین شرکت داروسازی دنیا که معتبرترین برند های دارویی هستند

طبق اطلاعات موجود در سایت دنیای اقتصاد درباره ی بزرگ ترین و بهترین شرکت داروسازی دنیا ، لیست ۱۰ شرکت برتر داروسازی جهان که معتبرترین برند های دارویی هستند به شرح زیر است :

۱.فایزر

۲.نوارتیس

۳.سانوفی

۴.هلدینگ روش

۵.مرک اند کو

۶.گلاکسو اسمیت کلاین

۷.الی لی لی اند کو

۸.آبوت لابراتوارز

۹.مکسون

۱۰. پیشنهاد شما چیست…؟

در بین نام بهترین شرکت داروسازی دنیا ، بیشترین سهم را شرکت های آمریکایی دارند که در سال ۲۰۲۰ به علت شیوع ویروس کرونا و رقابت بر سر ساخت واکسن در بین شرکت های دارویی این سهم به شدت قابل رویت می باشد.

بنابراین ما در این قسمت لیست ۱۰ شرکت برتر داروسازی جهان را خدمت شما همراهان عزیز ارائه داده ایم تا بتوانید از این محتوا به بهترین شکل استفاده نمایید.

فایزر ، بزرگترین شرکت داروسازی جهان

شرکت فایزر (Pfizer) بزرگ ترین شرکت داروسازی از لحاظ فروش است. این شرکت که دفتر مرکزی آن در نیویورک و مرکز تحقیقات آن در کانتیکت قرار دارد، به تولید معتبرترین برند های دارویی جهان نظیر لیپیتور (برای کاهش کلسترول خون)، لایریکا (برای دردهای عصبی) و دیفلوکان (ضدقارچ) می‌پردازد.

در دهه ۱۸۴۰ یک شیمیدان آلمانی به نام «چارلز فایزر» و یک قناد آلمانی به نام «چارلز ارتارت» در حین مهاجرت به آمریکا با یکدیگر آشنا شدند و چند سال بعد یعنی در سال ۱۸۴۹ شرکت Charles pfizer & Co را برای تولید مواد شیمیایی از جمله‌ترکیبات ید، اسید سیتریک و اسید بوریک تاسیس کردند.

مطالعات و تلاش آنها موجب رشد و تعالی تکنولوژی تخمیر و تولید اسید سیتریک در مقادیر زیاد شد. از جمله موفقیت‌های اولیه فایزر و ارتارت، داروی «سانتونین» بود که هنوز هم به دنبال کشف پنی‌سیلین در سال ۱۹۲۸ توسط الکساندر فلمینگ، چگونگی آن در مقادیر زیاد مورد بحث قرار گرفت و چندین دانشمند از انگلستان برای تحقیق در این زمینه به آمریکا آمدند.

اطلاعات فوق را به همراه توضیحات بیشتر می توانید در آدرس زیر مشاهده نمایید.

منبع : تیم تخصصی اسمارت رنکینگ

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط