Close
logo-samandehi
بسته

۱۰ سوغاتی برتر ایران

زمان مطالعه این مطلب: ۲ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰ سوغات برتر ایران

طبق اطلاعات موجود در سایت الی گشت, لیست ۱۰ سوغاتی برتر ایران به شرح زیر است:

۱.فرش نفیس
۲.زعفران
۳.ترمه
۴.میناکاری
۵.خاتم کاری
۶.سفال
۷.فیروزه
۸.گیوه
۹.گز
۱۰.سوهان

خرید سوغاتی یکی از جذاب ترین بخش های هر مسافرت است.وقتی برای عزیزانمان خرید می کنیم هر چند کوچک, حس خیلی خوبی به انها می دهیم.حس اینکه حتی در مسافرت هم به یادشان بودیم.

سوغاتی هر کشور, نمادی از فرهنگ و آداب و رسوم آن منطقه است.تهیه کردن لیستی از سوغاتی های معروف ایران کار بسیار سختی می باشد; چون تنوع خوراکی ها و صنایع دستی ایرانی بی شمار است.

در نقاط مختلف جهان زعفران کشت می شود اما اکثرا معتقد هستند که مرغوبترین و خوشرنگترین زعفران, متعلق به قائنات ایران است.به همین خاطر جزو ۱۰ سوغاتی برتر ایران می باشد و یکی از کالاهای صادرتی باارزش ایران نیز هست.

فرش دستباف ایرانی نه تنها یک سوغاتی ارزشمند است, بلکه کالایی صادراتی و لوکس به حساب می آید.

از شمال تا جنوب کشورمان, هر استانی صنایع دستی و هنر و خوراکی های مخصوص خود را دارد.گز و سوهان معروف ترین آنها هستند که بهترین شهر برای تهیه ی سوهان, قم و برای گز, اصفهان است.که انواع انها را میتوانید بچشید و انتخاب کنید.

به همه اینها نقوش ظریف و هنرمندانه روی ظرف ها و تابلوها را اضافه کنید که میناکاری و خاتم کاری نام دارند.گردشگران خارجی از طرفداران این هنرها هستند و از محصولات متنوع ایران بسیار استقبال می کنند.به طوریکه بعضی از این اثار هنری در کشورهای دیگر بسیار گران قیمت فروخته می شوند.

در این مطلب متوجه شدیم که بهترین سوغاتی های ایران را از کجا بخریم؟

توضیحات بیشتر را می توانید در این آدرس مشاهده کنید.

منبع : تیم تخصصی اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط