Close
logo-samandehi
بسته

۱۰ سوارکار برتر ایرانی

زمان مطالعه این مطلب: ۲ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰ سوارکار برتر ایرانی

طبق اطلاعات موجود در خبرگزاری ایرنا, لیست ۱۰ سوارکار برتر ایرانی به شرح زیر است:

*علی رحمتی

*شراگیم حبیبی

*مازیار جمشیدخانی

*داوود پوررضایی

*امیرحسین حبیبی

*نادعلی فرجامی

*دنیا فکوریان

*فاطمه غروی

*فائزه غروی

*ارش غلامی

اسب سواری از کهن ترین ورزش ها است.مردم ایران باستان از مهارت اسب سواری در جنگ ها یا برای پیام رسانی استفاده می کردند.گاهی اوقات نیز در اوقات فراغت سوارکاران چوگان بازی می کردند.کم کم وسایل و ابزاری برای هدایت و مهار اسب ساختند و پیشرفت کردند.تا جایی که امروزه اسب سواری مهارت و ورزشی رسمی می باشد.

نکته جالب در این ورزش این است که سوارکار و اسب باید با هم هماهنگ باشند و ارتباط بگیرند.هر چقدر مهارت ارتباط را بالاتر ببریم اسب سوار بهتری هستیم.به این ترتیب اسب به ما اعتماد می کند و حس میکند که ما از او مواظبت می کنیم.سوارکار نیز حرکات اسبش را می شناسد و حالات مختلف او را می فهمد.

سبک های سوارکاری

سوارکاری شاخه های مختلفی دارد که به طور کلی در دو دسته قرار می گیرند:

۱.مسابقه های اسب دوانی:این رقابت ها از قدیم در بسیاری از تمدن ها مانند یونان و روم باستان رواج داشت.مسابقات یورتمه و تاخت از زیرمجموعه های ان هستند.

۲.سایر مسابقه ها:این مسابقه ها از شاخه های مختلفی هستند که در ان ها هدف ما بردن مسابقه سرعت و دو نیست.مانند درساژ که اسب های تربیت شده حرکات نمایشی انجام می دهند.

در ایران نیز این رشته های سوارکاری رواج دارند و مسابقات انها برگزار می شوند.فدراسیون سوارکاری ایران نیز فعالیت دارد و ورزشکاران ماهر زیادی  در این رشته داریم.ستاره های تیم ملی فعلا موفق به کسب مقام جهانی نشدند. اما امیدواریم در اینده ای نزدیک این موفقیت را برای کشور ایران کسب کنند.

ما این مطلب را تهیه کردیم تا شما با ۱۰ سوارکار برتر ایرانی در مسابقات جهانی آشنا شوید.توضیحات بیشتر را می توانید در این آدرس مشاهده کنید.

منبع : تیم تخصصی اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط