Close
بسته

10 انیمیشن برتر ایرانی

10 انیمیشن برتر ایرانی

طبق اطلاعات موجود در موتور های جست و جو و همچنین سایت زاگر خبر ، لیست 10 انیمیشن برتر ایرانی به شرح زیر است:

1.پسر دلفینی

2. شاهزاده روم

3. فیلشاه

4. آخرین داستان

5. بنیامین

6. فهرست مقدس

7. تهران 1500

8.رستم و سهراب

9. نبرد خلیج فارس 2

10. اهداف

خلاصه ای از انیمیشن های بالا:

پسر دلفینی : خلاصه داستان:”هواپیمایی در دریا سقوط می‌کند. یک دلفین (سفید) به همراه مادرش (نانا) نوزاد انسانی (پسر دلفینی) را در دریا پیدا می‌کند و از او مراقبت می‌کنند. سرانجام پسر دلفینی بزرگ می‌شود و بعداز اینکه متوجه می‌شود که او یک انسان است به دنبال پیدا کردن مادرش از دریا خارج شده و راهی جزیره می‌شود. او توسط ناخدا مروارید نگهداری می‌شود. پسر دلفینی در مسابقه جمع‌آوری مروارید شرکت می‌کند. او توسط دزدان دریایی که برای بی‌بی زار کار می‌کنند، دزدیده می‌شود….”

شاهزاده روم : خلاصه داستان:”داستان عاشقی و دلدادگی شاهزاده‌ پاکدامن مسیحی به نام ملیکا است که از تبار پدر از نوادگان یشوعا وصی عیسی و از تبار مادر نواده قیصر روم است. سرنوشت این بانو به گونه‌ای رقم می‌خورد که وی نهایتاً به بلاد اسلامی عزیمت می‌کند. این پرنسس مسیحی نهایتاً پس از آنکه به همسری امام یازدهم شیعیان درمی‌آید، مادر منجی بشریت می‌شود.”آبان ماه سال 1394 بود که انیمیشن «شاهزاده روم» به اکران عمومی رسید و با استقبال بیش‌ از یک میلیون و پانصدهزار مخاطب به فروش 5 میلیارد تومانی در گیشه سینماها دست پیدا کرد.

فیلشاه : خلاصه داستان:” فیلشاه در جنگلی در آفریقا رقم می‌خورد. رئیس گله فیل‌ها صاحب فرزندی می‌شود که همه انتظار دارند جانشین رئیس گله باشد، اما برخلاف تصور همه «فیلشاه» بسیار دست و پا چلفتی است و هیکل گنده‌اش همیشه سبب تخریب و خرابکاری می‌شود.”

آخرین داستان : خلاصه داستان:”در دورانی که سایه اهریمن بر سرزمین‌ها سیطره یافته، جمشید کی با سپاهی متشکل از متحدانش و با تکیه بر فرّ خود در مقابل سپاهیان اهریمن صف‌آرایی می‌کند و به خواست یزدان جمشید در برابر اهریمنیان پیروز می‌شود. جمشید بر تخت تکیه می‌کند و با احساس غرور از پیروزی‌، خودش را دارای فراست ایزدی معرفی می‌کند. او متحدانش را برای اشغال سرزمین‌های دیگر و شکار اهریمن فرا می‌خواند اما یزدان از او روی برمی‌گرداند و فرّ و فراست جمشید را از او می‌گیرد. جمشید به مردی تنها، گرفتار طمع و دیوانه تبدیل می‌شود که جنونی سیری‌ناپذیر دارد.”

مطالب فوق به همراه توضیحات بیشتر را می توانید در این آدرس مشاهده کنید.

منبع : تیم تخصصی اسمارت رنکینگ