Close
logo-samandehi
بسته

۱۰مذهب ثروتمند در جهان

زمان مطالعه این مطلب: ۳ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰مذهب ثروتمند در جهان

طبق آمار موجود در موتورهای جستجو ۱۰مذهب ثروتمند در جهان به شرح زیر می باشد:

۱-کلیسای کاتولیک روم

۲-اسلام

۳-یهودیت

۴-کلیسای عیسی مسیح مقدسین روزهای بعد

۵-کلیسای انگلستان

۶-اسقفی

۷-هندوئیسم

۸-پروتستانتیسم

۹-مسیحیت غیرفرقه ای

۱۰-کلیسای علم شناسی

 

 

دین سیستم مذهبی که شامل عقیده به عناصر غیرطبیعی و فراماده باشد،نیست. ادیان قرار است همه مربوط به امور معنوی و اخلاقی باشند با این حال دین هم مانند هرسازمان دیگری درآمد و هزینه هایی دارد. در این مقاله با ۱۰مذهب ثروتمند در جهان آشنا می شویم.

با ما همراه باشید:)

 

۱-کلیسای کاتولیک روم

از ثروتمندترین سازمان های بزرگ جهان می باشد که بودجه آنها صدها میلیارد دلار است و این رقم بسیار بیشتر از بودجه های  برخی کمپانی های بزرگ جهان می باشد.

ثروت کلیسا شامل برخی از بزرگترین آثار هنری جهان،ذخایر عظیم طلا و میلیاردها دلار دارایی ست و همچنین آنها درآمد عظیمی از گردشگری بدست می آورند.

 

۲-اسلام

اسلام دینی توحیدی است که سریع ترین رشد را در جهان داشته است. و بدلیل کثرت در خاورمیانه که منطقه ای ثروتمند از لحاظ نفت می باشد،دومین دین در لیست ۱۰مذهب ثروتمند در جهان می باشد.

 

۳-یهودیت

یهودیان از مردمان ثروتمند روزگار ما بشمار می روند زیرا آنها در تجارت بسیار ماهر هستند و هرچند یهودیت یکتاپرستند اما یکدست نیستند و شامل فرقه های مختلف می باشند از جمله:یهودیت ربانی،ارتدکس،محافظه کار و اصلاح طلب.

 

۴-کلیسای عیسی مسیح مقدسین روزهای بعد

یکی دیگر از ۱۰مذهب ثروتمند در جهان که اعضای آن مورمون نام دارند و یک گروه متمایز می باشند و همه جا از ژاپن تا انگلستان یافت می شوند و ۹۰درصد از بودجه آن توسط اعضای این گروه تامین می شود.

 

۵-کلیسای انگلستان

این کلیسا که به دستور پادشاه انگلستان ،هنری هشتم، شکل گرفت سالانه صدها میلیون درآمد از طریق سبدهای دهک بدست می آورد و این کلیسا به آنگلیکالیسم نیز معروف است.

 

۶-اسقفی

این کلیسا در سال ۱۷۸۵میلادی در ایالات متحده تاسیس شد از این کشور به کشورهای دیگر سرایت کرد و ثروتمند بودن اعضای آن به غنای دین کمک میکرد.

 

۷-هندوئیسم

همه ی خدایان هندو در رفاه و آسایش زندگی می کنند و هندی ها هدایای انبوهی را برای ستایش و قدردانی از مجسمه ها به آنها پیشکش می کنند.نکته ای که هندوها بر آن پافشاری دارند خودشناسی می باشد.

 

۸-پروتستانتیسم

بخشی از مسیحیت است که پیروان زیادی دارد. آنها معتقدند که کتاب مقدس تنها حقیقت موجود است و اقتدار پاپ در روم را انکار می کنند.

 

۹-مسیحیت غیرفرقه ای

به دلیل داشتن جذابیت های مدرن و سکولار این فرقه مذهبی پیروان زیادی دارد و جالب است بدانید به دلیل ارادتی که اعضای آن به کلیسا دارند هدایای غنی از جانب پیروان دریافت می کنند و جزیی از ثروتمندترین مذاهب جهان می باشند.

 

۱۰-کلیسای علم شناسی

در سال۱۹۵۲تاسیس شد و این دین براساس اشتراک انجام می شود که هر یک از اعضای آن با پرداخت هزینه مورد نیاز کلیسا ترفیع درجه می گیرند و منبع درآمد هنگفتی را برای کلیسا فراهم می آورند.

 

 

 

 

منبع : تیم تخصصی اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *