Close
logo-samandehi
بسته

10مذهب ثروتمند در جهان

زمان مطالعه این مطلب: 3 دقیقه

10مذهب ثروتمند در جهان

طبق آمار موجود در موتورهای جستجو 10مذهب ثروتمند در جهان به شرح زیر می باشد:

1-کلیسای کاتولیک روم

2-اسلام

3-یهودیت

4-کلیسای عیسی مسیح مقدسین روزهای بعد

5-کلیسای انگلستان

6-اسقفی

7-هندوئیسم

8-پروتستانتیسم

9-مسیحیت غیرفرقه ای

10-کلیسای علم شناسی

 

 

دین سیستم مذهبی که شامل عقیده به عناصر غیرطبیعی و فراماده باشد،نیست. ادیان قرار است همه مربوط به امور معنوی و اخلاقی باشند با این حال دین هم مانند هرسازمان دیگری درآمد و هزینه هایی دارد. در این مقاله با 10مذهب ثروتمند در جهان آشنا می شویم.

با ما همراه باشید:)

 

1-کلیسای کاتولیک روم

از ثروتمندترین سازمان های بزرگ جهان می باشد که بودجه آنها صدها میلیارد دلار است و این رقم بسیار بیشتر از بودجه های  برخی کمپانی های بزرگ جهان می باشد.

ثروت کلیسا شامل برخی از بزرگترین آثار هنری جهان،ذخایر عظیم طلا و میلیاردها دلار دارایی ست و همچنین آنها درآمد عظیمی از گردشگری بدست می آورند.

 

2-اسلام

اسلام دینی توحیدی است که سریع ترین رشد را در جهان داشته است. و بدلیل کثرت در خاورمیانه که منطقه ای ثروتمند از لحاظ نفت می باشد،دومین دین در لیست 10مذهب ثروتمند در جهان می باشد.

 

3-یهودیت

یهودیان از مردمان ثروتمند روزگار ما بشمار می روند زیرا آنها در تجارت بسیار ماهر هستند و هرچند یهودیت یکتاپرستند اما یکدست نیستند و شامل فرقه های مختلف می باشند از جمله:یهودیت ربانی،ارتدکس،محافظه کار و اصلاح طلب.

 

4-کلیسای عیسی مسیح مقدسین روزهای بعد

یکی دیگر از 10مذهب ثروتمند در جهان که اعضای آن مورمون نام دارند و یک گروه متمایز می باشند و همه جا از ژاپن تا انگلستان یافت می شوند و 90درصد از بودجه آن توسط اعضای این گروه تامین می شود.

 

5-کلیسای انگلستان

این کلیسا که به دستور پادشاه انگلستان ،هنری هشتم، شکل گرفت سالانه صدها میلیون درآمد از طریق سبدهای دهک بدست می آورد و این کلیسا به آنگلیکالیسم نیز معروف است.

 

6-اسقفی

این کلیسا در سال 1785میلادی در ایالات متحده تاسیس شد از این کشور به کشورهای دیگر سرایت کرد و ثروتمند بودن اعضای آن به غنای دین کمک میکرد.

 

7-هندوئیسم

همه ی خدایان هندو در رفاه و آسایش زندگی می کنند و هندی ها هدایای انبوهی را برای ستایش و قدردانی از مجسمه ها به آنها پیشکش می کنند.نکته ای که هندوها بر آن پافشاری دارند خودشناسی می باشد.

 

8-پروتستانتیسم

بخشی از مسیحیت است که پیروان زیادی دارد. آنها معتقدند که کتاب مقدس تنها حقیقت موجود است و اقتدار پاپ در روم را انکار می کنند.

 

9-مسیحیت غیرفرقه ای

به دلیل داشتن جذابیت های مدرن و سکولار این فرقه مذهبی پیروان زیادی دارد و جالب است بدانید به دلیل ارادتی که اعضای آن به کلیسا دارند هدایای غنی از جانب پیروان دریافت می کنند و جزیی از ثروتمندترین مذاهب جهان می باشند.

 

10-کلیسای علم شناسی

در سال1952تاسیس شد و این دین براساس اشتراک انجام می شود که هر یک از اعضای آن با پرداخت هزینه مورد نیاز کلیسا ترفیع درجه می گیرند و منبع درآمد هنگفتی را برای کلیسا فراهم می آورند.

 

 

 

 

منبع : تیم تخصصی اسمارت رنکینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *