Close
logo-samandehi
بسته

۱۰زندانی مشهور ایران

زمان مطالعه این مطلب: ۳ دقیقه
تبلیغ-3

۱۰زندانی مشهور ایران

10زندانی مشهور ایران

طبق آمار موجود در موتورهای جستجو۱۰ زندانی مشهور ایران به شرح زیر می باشد:

 

۱-بابک زنجانی و شرکا

۲-علیرضا زیباحالت منفرد

۳-حسن رعیت

۴-هادی رضوی

۵-احسان دلاویز

۶-پرویز کاظمی و شرکا

۷-حسین هدایتی

۸-مهدی جهانگیری

۹-بیژن قاسم زاده

۱۰-اکبر طبری

اختلاس، مفسد فی الارض، دکل نفتی و… کلماتی که به گوش ایرانیان آشناست و باعث خشم عمومی می شود. اختلاس های چندصدمیلیاردی که برخی افراد رده بالا انجام داده اند و کوله بار خود و خانواده شان را بسته و عازم فرنگ شده اند اما در این بین کسانی هستند که نتوانستند قصر در بروند وبا پرونده سنگین  راهی زندان ها شدند. در این مقاله اسمارت رنکینگ شما را با ۱۰زندانی مشهور ایران آشنا خواهد کرد.

با ما همراه باشید:)

 

 

۱-بابک زنجانی و شرکا

وی در سال ۱۳۹۲ بازداشت شد و بنظرم معروف ترین زندانی تاریخ ایران به جرم اختلاس می باشد، اتهامات وارده ازجمله: فساد نفتی،افساد فی الارض، کلاهبرداری از شرکت ملی نفت، بانک مسکن و تامین اجتماعی، پولشویی و غیره می باشد.

۲-علیرضا زیباحالت منفرد

او که به جعبه سیاه بابک زنجانی معروف است در لیست دوم از ۱۰زندانی مشهور ایران قرار می گیرد که در سال ۱۳۹۵ دستگیر شده و به۲۵ سال حبس و پس دادن کلیه اموال منقول و غیرمنقول و بازگرداندن وجوه حاصل از کلاهبرداری به شرکت نفت می باشد.

 

۳-حسن رعیت

حسن رعیت با نام اصلی حسن میرکاظمی هم به جرم مشارکت در پروژه ی بزرگ بابک زنجانی و به اتهام اخلال در نظام پولی و ارزی کشور و پولشویی+جعل+کلاهبرداری و غیره به ۳۵ سال حبس کیفر می شود.

 

۴-هادی رضوی

ایشان داماد محمد شریعتمداری،وزیر تعاون و کارو رفاه اجتماعی در دولت روحانی، چهارمین نفر از ۱۰زندانی مشهور ایران می باشند.

جرم وی مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق تحصیل مال نامشروع به ۲۰سال حبس، رد مال و۷۴ ضربه شلاق و محرومیت از خدمات دولتی محکوم شده اند.

 

۵-احسان دلاویز

از متهمان سال ۹۸ بانک سرمایه می باشند و به اتهام معاونت در اخلال عمده در نظام اقصادی کشور از طریق مال نامشروع در دادگاه انقلاب به ۱۰سال حبس محکوم شدند.

 

۶-پرویز کاظمی و شرکا

پرویز کاظمی رییس سابق هیئت مدیره بانک سرمایه و وزیر سابق دولت نهم،  علی بخشایش مدیرعامل سابق بانک سرمایه، محمدرضا توسلی عضو سابق حقوقی بانک سرمایه به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام پولی و بانکی، هر یک به ۲۰سال حبس،۷۴ضربه شلاق در عموم و محرومیت دائم از مشاغل دولتی محکوم شدند.

 

۷-حسین هدایتی

وی سرمایه دار مدیر ورزشی ایرانی و یکی دیگر از متهمان بانک سرمایه بود که به ۲۰سال حبس و محرومیت از خدمات دولتی و رد مال به مقدار ۴۸۸میلیارد تومان و۷۴ ضربه شلاق محکوم شدند.

 

۸-مهدی جهانگیری

برادر معاون اول رییس جمهور سابق و رییس سابق بانک گردشگری به اتهام قاچاق ارز در سال۹۶ در کرمان بازداشت شد.

اما به جرم وثیقه آزاد و پرونده وی راهی تهران شد پرونده او چندین سال حبس و رد مال برای وی به همراه داشت.

 

۹-بیژن قاسم زاده

یکی از متهمان پرونده طبری و بازپرس فیلترکننده تلگرام به ۱۰سال حبس تعزیری و ضبط اموال محکوم شد.

 

۱۰-اکبر طبری

معاون پیشین امور اجرایی و فنی مهندسی حوزه ریاست و رییس سابق قوه قضاییه در سال ۹۸ به جرم پولشویی، جعل اسناد، اعمال نفوذ در پرونده های قضایی به ۳۱ سال حبس و پرداخت جزای نقدی و… محکوم شد.

 

 

تیم تخصصی اسمارت رنکینگ

وارد کردن عنوان نمایشی در هاور

Hover Box Element

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به پست بالا نظر دهید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *